Connect with us

Rozgrywki

ESA37 – przydatne czy nie?

Logo Ekstraklasa stare

Za nami 29 kolejek Ekstraklasy. W sobotę o 18:00 odbędzie się ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Wszystkie mecze razem będą pokazane w programie Multiliga w CANAL+SPORT.

Wiele osób trapi pytanie: “Czy nowa reforma jest przydatna?”. W tym przypadku są dwa typy ludzi. Jedni twierdzą, że owa reforma zwiększa dawkę emocji, natomiast drudzy uważają, że jest kompletnie niepotrzebna, gdyż kluby nie są na to przygotowane pod względem kadrowym, fizycznym, psychicznym. Ci drudzy to w większości prezesi swoich klubów, natomiast ci pierwsi to kibice. Wiadomo, jest jeszcze mała grupka ludzi, którzy nie znajdują się w zarządzie jakiegoś klubu, a preferują opcję drugą. Ja zdecydowanie jestem za tą pierwszą. Dlaczego? Kluby są zmuszane do odpowiedniego przygotowania fizycznego i mentalnego do takich rund. Oznacza to dodatkowy wysiłek ze strony piłkarzy oraz lepsze przygotowanie do europejskich pucharów. Możemy zatem się spodziewać dzięki temu lepszych wyników na europejskich salonach po sezonie (kluczowe jest także letnie zgrupowanie). Poza tym wszyscy narzekamy na frekwencję na stadionach.  Właśnie w tych dodatkowych siedmiu meczach o wysoką stawkę, nie zobaczymy żadnego meczycha “o pietruchę”, więc ilość kibiców na stadionie z pewnością wzrośnie. Nawet Ci przed telewizorami będą mogli oglądać mecze, gdzie będzie nie lada emocji. Dzięki tej reformie można również obejrzeć po raz kolejny polskie klasyki. Natomiast, jeśli chodzi o grupę spadkową, to tam też nie znajdą się żadne nudne mecze. Będzie walka do ostatniej kropli krwi o śmierć i życie. Czasami takie grupy zapowiadają się bardziej emocjonująco niż te mistrzowskie. Co może się podobać? Z pewnością to, że taki Górnik, który znajduje się w totalnym marazmie, może w każdej chwili wyjść z tego i zająć dość przyzwoite miejsce. Pamiętam, jak w poprzednim sezonie patrzyłem na tabelę po rundzie zasadniczej. Byłem zszokowany tym, że nawet wtedy taki Górnik miał szanse na mistrzostwo. W skrócie: co jest plusem? Wiele meczy o stawkę, dobre przygotowanie fizyczne zespołów, co zaowocuje w przyszłości, wiele emocji, więcej meczów i brak nudy.

Kończąc mój krótki artykuł, chcę powiedzieć, że jeżeli właściciele swoich ekip narzekają na tę reformę, to proszę przygotować alternatywny pomysł, z którego wszyscy byliby zadowoleni.  Dziękuję za uwagę!

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/4″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”5260″ custompost_name=”Patryk Projs” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

Młody dziennikarz piszący na stronie Blizejsportu.pl. Na TT prywatne opinie :)

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki