Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Cześć i chwała, bohaterom!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Parę dni temu wysmażyłem odę w obronie Drągowskiego. Tym razem będzie podobnie, lecz z tą istotną różnicą, że oddany zostanie hołd legendzie i bohaterowi, który od niedawna wymaga głosu poparcia.

Taka postać jak Michał Probierz w historii Jagiellonii Białystok się nie zdarzyła i pomimo tego, iż wszyscy w Białymstoku wierzą, że nie będzie to jedyny legendarny trener, to równie dobrze jest możliwe, że drugiego takiego Białystok nie uświadczy. Rok temu każdy białostocki podatnik miast składać się na kolejnego urzędnika chętnie dołożyłby się do pomnika Michała Probierza, oraz innych cudów im. Probierza, bądź z nim związanych. Również wśród ludzi niezwiązanych z piłką stał się popularny, rozpoznawalny a dla niektórych urósł do rangi superherosa.

Ostatnie pomeczowe przepychanki i utarczki słowne należy uznać za zakończone. Na szczęście nikt z kibiców również nie ma do niego pretensji o pomeczowe dyskusje. Każdy był na maksa wkurwiony, a trener w moich oczach zyskał na tym, że nie pękł, pokazał jaja (nie dosłownie) i w te utarczki się włączył. Jak sam określił: „(…)zarzuty, że zawodnicy nie mają ambicji. Jako trener się z tym nie zgadzam.” O tym, że zarzut braku ambicji jest nietrafiony świadczą również statystyki i pomeczowe relacje.https://twitter.com/EkstraStats/status/717047617520160768 https://twitter.com/JagielloniaNet/status/717277373209714688

Pamiętajmy, że do sukcesów dochodzi się przez wzloty i upadki. Legendy Wengera i Fergusona nigdy nie zostałyby zbudowane gdyby kibice rządzili klubem. Dlatego spokój i cierpliwość może nam zagwarantować poprawę, a w przyszłości długofalowy progres. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że nie jesteśmy klubem na miarę chociażby Legii, która co roku mierzy w najwyższe laury, więc pochopne decyzje nam nie służą. Kibicowska nasza natura jest zmienna i zeszłoroczne sukcesy rozbudziły w nas przeogromny apetyt. Objawił się on również w zarządzie gdzie podobno przebąkuje się o zwolnieniu naszego Guardioli. Cezary Kulesza również na ten temat wypowiadał się bardzo mistycznie (czyli jak zawsze). Oby nasze wspólne stare dobre małżeństwo się nie rozpadło, bo trzeciego razu może już nie być. Czy więc naprawdę w Białymstoku chcemy się pozbywać naszego bohatera, naszej legendy?

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/4″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”5055″ custompost_name=”Filip Chomik” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center” el_file1=””][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok