Obserwuj nas

Rozgrywki

Ręcznik.

Od zawsze byłem zafascynowany rolą bramkarza w drużynie, ponieważ to jest najbardziej niewdzięczna rola na boisku.

Bramkarz może bronić kilkadziesiąt strzałów w meczu, uwijać się jak w ukropie, dokonywać cudów i jest wtedy bohaterem. Ale wystarczy jeden babol, farfocel, szmata, obcinka i już jest już po nim. Z nieba do piekła. Wtedy zaczyna się swoisty Armagedon. Jazda po całości. Wiem co mówię, bo odkąd pamiętam zawsze byłem bramkarzem. Czy w B-klasie czy też w lidze szóstek. Nie dlatego, że obowiązywało hasło: „Gruby na bramkę”, bo wtedy jeszcze byłem piękny, młody i szczupły.

Broniłem, bo lubiłem adrenalinę i całą otoczkę z tym związaną, zbrojenie się w rękawice i bluzę z gąbkami na łokciach i przedramionach. W jednym meczu byłem niezły, w kolejnym prezentowałem się słabiej, ale nigdy nie byłem ręcznikiem.

Ręcznik to najgorsze określenie dla bramkarza bowiem oznacza, że każdy wiszący na poprzeczce kawałek materiału będzie lepszym golkiperem niż delikwent, który właśnie stoi między słupkami. W polskiej Ekstraklasie mamy obecnie tylko jednego osobnika, który jest ręcznikiem – nazywa się Mariusz Pawełek. Wszyscy wiemy, co Mariusz wyczynia w bramce. On nie obroni przykładowo dwudziestu strzałów i dopiero puści gola, ponieważ najczęściej daje ciała już przy pierwszym kontakcie z piłką i daje tego ciała w spektakularny, „ręcznikowy” sposób. Na szczęście Mariusz powoli kończy swoją bogatą w ręczniki karierę.

Kandydatem na ręcznik, który być może przejmie schedę po Mariuszu, jest obwieszczany wielkim talentem Bartłomiej Drągowski. Wpuścił już w tym sezonie pięćdziesiąt dwa gole i tak naprawdę nie popełnił klasycznego „ręcznika”, ale nie specjalnie pomagał swojej drużynie stojąc w bramce. Będę mu w tym kibicował, bo ma zadatki na wybitnego fachowca w tej dziedzinie. Może Bartek przerośnie ręcznikowego mistrza?

Legia Warszawa Ⓛ Real Madryt Ⓡ #AllBlacks Brasil 1982/1994/2002 #FanPS4

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Rozgrywki