Obserwuj nas

Rozgrywki

Kibice #PrzedLigą [ODC.8]

#PrzedLigą [ODC.8]

 

37. kolejka  kończy zmagania w tym sezonie. Czas poznać ostateczne rozstrzygnięcia.  Dziś porozmawialiśmy z Tomaszem Łepeckim – kibicem Korony Kielce na temat najbliższej kolejki. Serdecznie zapraszamy!

 1. Jak myślisz, w Zabrzu jeszcze wierzą w uratowanie w ligi?

 

@TomaszLepecki

Górnik w ostatnim meczu z Koroną zaprezentował się żenująco, ale odkąd Jan Żurek postanowił włożyć garnitur, zabrzanie jeszcze nie przegrali, więc może talizman dalej będzie przynosił szczęście. Natomiast gospodarze w Białymstoku nie prezentowali się zbyt dobrze, ale przywieźli szczęśliwe trzy punkty. Przypuszczam, że w sobotę to oni dopełnią formalności i zrzucą 14-krotnego Mistrza Polski z Zabrza do I ligi.

 

 1. Dla Łęcznej już remis daje utrzymanie, mimo trudnego spotkania we Wrocławiu ich utrzymanie jest wielce prawdopodobne?

 

@TomaszLepecki

Jak powiedziałem wcześniej, wydaje mi się, że do Podbeskidzia dołączy Górnik z Zabrza. Wracając jednak do meritum, łęcznianie po zmianie trenera prezentują się bardzo dobrze i co ważne, wreszcie zaczęli punktować i strzelać gole. Jednak nie uważam by wystarczyło to na pokonanie Śląska. Duet Morioka&Mervo powinien zapewnić “wicemistrzostwo” grupy spadkowej.

 

 1. Korona zagra z Jagiellonią o przysłowiową pietruszkę, ale chyba oba zespoły nie odpuszczą?

 

@TomaszLepecki:

Korona z Jagiellonią – jak powiedziałeś – grają o pietruszkę. Ale według statystyk do tej pory w Kielcach w spotkaniach tych dwóch drużyn nie padł nigdy remis 0:0. A w ostatnich meczach zawsze padało powyżej 2,5 bramek, co na pewno będzie zwiastować, że w tym starciu na gole nie powinniśmy narzekać.

 

 1. Pozostając w temacie Korony dwie kwestie, po pierwsze to raczej pożegnalny mecz dla Cabrery i druga kwestia  – co sądzisz na temat najnowszych doniesień odnośnie trenera Brosza?

 

@TomaszLepecki:

Moim zdaniem to może być ostatnie spotkanie w barwach Korony Airama. Wątpię, by działacze zdecydowali się na podobny krok jak w przypadku Piotrka Malarczyka. Natomiast jeśli chodzi o trenera Brosza, mam nadzieję, że prezes Paprocki szybko dojdzie do porozumienia ze szkoleniowcem, bo wykonał on świetną robotę.

 

 1. Podbeskidzie już spadło, a przed nimi jeszcze mecz z Wisłą. Odpuszczą czy jeszcze zawalczą o pożegnanie z ligą w dobrym stylu?

 

@TomaszLepecki:

Góralski charakter i moja intuicja mówi mi, że będą chcieli oni godnie pożegnać się z Ekstraklasą. Zadanie to będzie piekielnie trudne, bo po spadku z ligi morale w zespole na pewno są bardzo mierne. Podopieczni Wdowczyka będą chcieli dobić rywala i zrealizować cel, jaki został postawiony przed szkoleniowcem “Białej Gwiazdy”.

 

 1. To teraz przeskok do Poznania. Lech gra z Ruchem, pytanie o co?

 

@TomaszLepecki:

Co do tego mam tylko jedno życzenie, by nie było to starcie sparingowe. W tym sezonie podczas tego dwumeczu zawsze padały 4 gole i mam nadzieję, że teraz padanie podobna ilość.

 

 1. Lech ten sezon może spisać na straty. Jak oceniasz decyzję o pozostaniu Jana Urbana na stanowisku?

 

@TomaszLepecki:

Odkąd Jan Urban jest szkoleniowcem Kolejorza, bilans mówiąc wprost jest fatalny, ale działacze mimo wszystko zaufali mu i powierzyli budowę zespołu na przyszły sezon. Urban zaczął transfery od tego tygodnia, kiedy to namówił Putnockiego na przenosiny do Poznania. Ten zakup mam nadzieję jest początkiem lepszych dni dla ustępującego Mistrza Polski.

 

 1. Teraz trzy mecze, które elektryzują. W Krakowie mecz o puchary, więc proste pytanie Cracovia czy Lechia?

 

@TomaszLepecki:

Matematyka mówi, że ostatnią drużyną w pucharach będzie Cracovia. Mimo, że Lechia jest na fali po wygranej nad Legią może się okazać, że ich kryzys między 35. a 36. kolejką będzie kluczowy i w efekcie Lechii zabraknie punktów do Ligi Europy.

 

 1. Druga kwestia to wyjazdy Lechii, w tym tkwi ich największy problem, ale może euforia po Legii da im tego pozytywnego kopa?

 

@TomaszLepecki:

Lechia do tej pory na wyjazdach zdobyła 14 punktów, w porównaniu do innych drużyn wygląda bardzo miernie. Trzeba pamiętać, że w pucharach ważną rolę odgrywa mecz wyjazdowy. A forma prezentowana przez podopiecznych Nowaka jest daleka od ideału. Kluczowe jest, że gdańszczanie w spotkaniach grupy mistrzowskiej w delegacjach spisują się dobrze.

 

 1. Piast musi wygrać żeby przedłużyć szanse, Zagłębie ma pewne puchary, ale czy mimo to jeszcze powalczą z zespołem Latala?

 

@TomaszLepecki:

Piast w spotkaniu z Ruchem zaprezentował się bardzo korzystnie. Nawet w przypadku porażki drużyna Latala osiągnęła duży sukces. Jeśli chodzi o drużynę trenera Stokowca, grają bardzo dobrze na wyjeździe. Moim zdaniem to będzie najciekawsze starcie ostatniej kolejki gier Ekstraklasy.

 

 1. Zbliżając się do tematu Legii, pojawił się temat Kubickiego w Legii? Co myślisz?

 

@TomaszLepecki:

Jarek w przeciągu sezonu zaskoczył zarówno mnie, jak i wielu kibiców. Czy nie jest za wcześnie, by decydował się na przeprowadzkę do lepszego klubu? Trzeba mieć na uwadze, że jest dopiero pierwszy sezon w Ekstraklasie. Na pewno odradzałbym mu wyjazd poza nasz kraj, bo przykład Mariusza Stępińskiego pokazuje, że emigracja to nie zawsze dobry pomysł. Jeśli chodzi o transfer do Legii uważam, że podobnie jak z wyjazdem na Zachód, jest stanowczo za wcześnie. Podobna sytuacja jest chociażby z Krzysztofem Piątkiem, który zaskoczył in plus. Obaj nie zawsze po dobrym meczu umieli w kolejnym zagrać na podobnym poziomie co tydzień wcześniej.

 

 1. No to główny temat, Legia Mistrzem Polski?

 

@TomaszLepecki:

Mecz z Pogonią powinien być koronacją Legii. Sprzyjają temu trzy warunki – 100-lecie klubu i zdobycie 11. tytułu Mistrza Polski oraz zdobyty wcześniej krajowy puchar.

 

 1. Legia odniesie pewną wygraną według Ciebie?

 

@TomaszLepecki:

Pogoń w starciu Cracovią nie zagrała jakoś perfekcyjnie. Legia też ostatniego meczu nie może zaliczyć do udanych.  A w ostatnich starciach między tymi klubami w pojedynkach w Warszawie zawsze emocji było co nie miara.

@tekstraklasa I @sofa_news I #Legia #Arsenal #Milan #Real

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Rozgrywki