Obserwuj nas

Rozgrywki

Dramat odwyku, wieści z terapii uzależnień

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dla każdego uzależnionego odwyk jest trudnym okresem. Tym bardziej, gdy słabości wracają i dziczejesz do reszty z powodu braku twojego narkotyku. Uzależnienia powodują nie tylko słabość psychiczną, ale również pogorszenie stanu zdrowia, odcięcie od świata i utratę znajomości czy też rodziny.

W momencie pisania tego tekstu, pozostaje jeszcze 35 dni do powrotu z odwyku. Wówczas wrócę – jak wielu – do punktu wyjścia. Na nic zda się terapia. Powiedzą ludzie: „Nie bierz tego! Jeżeli jesteś już tak uzależniony to weź coś innego, lżejszego. Może Copa America, może EURO, może FIFA, przecież taka dobra kariera i Ultimate Team też fajny”. Takie frazesy można sobie o kant tyłka obić, bo na Ekstraklasę nie ma ani leku, ani terapii, ani tym bardziej substytutu.

Cierpienia znoszę wytrwale, pomimo wciąż długiego okresu banicji. Motywuje mnie myśl o tych cudownych akcjach, o niesamowitych emocjach, rozpalonych kibicach, niesamowitym pokazie techniki, utarczkach słownych, wybitnym poziomie sędziowania oraz o równych jak szwajcarski ser murawach. Nie uświadczę tego nigdzie indziej, jak tylko w Ekstraklasie. Ten, kto się nie wciągnął, nigdy nie zrozumie uzależnionego. Pukają się tacy w czoło, doradzają. W końcu i ty postanawiasz rzucić to w cholerę. Zawsze jednak wracasz. To jest silniejsze i podejrzewam, że do końca życia nie uda mi się tego wyplenić.

Wszystkim innym uzależnionym od Ekstraklasy życzę wytrwałości. Już tylko 35 dni odwyku…

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/3″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”5055″ custompost_name=”Filip Chomik” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center” el_file1=””][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Rozgrywki