Obserwuj nas

Legia Warszawa

Legia – Jagiellonia – zapowiedź kibicki Legii

,,O przeszłości można rozmawiać w muzeum” – powiedział Guilherme 🙂

Legia Warszawa zainauguruje nowy ekstraklasowy sezon sobotnim meczem z Jagiellonią Białystok.

Mistrzowie Polski z sezonu 2015/2016 zapewne będą chcieli powtórzyć sukces sprzed roku i obronić tytuł. Czy im się uda? Przekonamy się 4 czerwca 2017 r.

Niezorientowanym przypomnę ruchy transferowe Legii Warszawa. Szczegóły znajdziecie pod linkiem: watch-ekstraklasa.com/transfery-ekst… . Osobiście najbardziej cieszy mnie odejście Michała Masłowskiego. I mimo, że większości może się to wydać dziwne wydaje mi się, że grając w Piaście Gliwice Michał odzyska formę i wesprze swoich nowych kolegów w ekstraklasowej walce. Martwi mnie natomiast odejście Jędrzejczyka, który napędzał ataki Legii i budował znakomitą atmosferę w szatni. Martwi mnie również brak jakościowych transferów. Jeśli Legia chce walczyć jednocześnie na dwóch frontach to potrzebujemy wzmocnień. A wzmocnień jak brakowało – tak brakuje.

Legia do tego meczu przystąpi osłabiona. Wtorkowy mecz ze Zrinjskim Mostar zapewne dał się we znaki legionistom. Ponad 34 stopnie Celsjusza i duża wilgotność powietrza sprawiła, że piłkarze na pewno odczują te 90 minut w trakcie meczu z Jagiellonią. Poza tym, rewanż zaplanowany jest na najbliższy wtorek i nie trzeba być wielkim analitykiem, żeby stwierdzić, iż Legia będzie chciała jak najmniejszym kosztem ,,wygrać, a raczej odbębnić” spotkanie z Jagą. Na tę chwilę to eliminacje do Ligi Mistrzów są priorytetem, a nie Ekstraklasa. To oczywiście stwarza szansę dla piłkarzy z Białegostoku na wywiezienie z Ł3 dobrego wyniku. Czy jednak uda im się pokonać Cierzniaka i zdobyć o 1 gola więcej? Czy pozyskany przed sezonem z Chrobrego Głogów Maciej Górski pokaże się z dobrej strony? W zeszłym sezonie Jagiellonia grała praktycznie bez nominalnego napastnika. W tym sezonie tę lukę ma zapełnić Górski, który – przypomnę – był jednym z najlepszych strzelców I Ligi.

W minionym sezonie w pierwszym meczu Jaga uzyskała u siebie remis (1:1), w drugim zostali rozgromieni przez warszawskich piłkarzy na Łazienkowskiej aż 4:0.

Kibice Legii wiedzą, że początki sezonu dla ich drużyny zawsze są ciężkie. Piłkarze są dalecy od optymalnej formy. Do składu dopiero co wrócił Nikolić, możliwe, że do soboty wrócą również Pazdan z Jodłowcem. Kasper Hamalainen nadal leczy uraz. Ondrej Duda podobno wyleciał na spotkanie z przedstawicielami ,,niemieckiej drużyny” (Hertha Berlin?), więc wątpię, abyśmy go jeszcze zobaczyli przy Ł3. Tym bardziej, że nie widzę u Ondreja już od dłuższego czasu chęci do gry z ,,eLką” na piersi.

Pasjonatka sportu - w szczególności piłki nożnej. Amatorka biegania.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Legia Warszawa