Obserwuj nas

Górnik Zabrze

Pustki w kasie Górnika Zabrze

W poprzednim felietonie odniosłem się do zatrudnienia Bartosza Sarnowskiego na nowego sternika zabrzańskiego Górnika, dla przypomnienia – TUTAJ. Niestety sytuacja klubu jest o wiele trudniejsza niżby się wydawało. Jak udało mi się dowiedzieć, Górnik nie płaci piłkarzom od czterech miesięcy(!). A już wcześniej były trener Leszek Ojrzyński na łamach mediów wypowiadał się, że po raz pierwszy jakiekolwiek pieniądze od klubu otrzymał w styczniu.

Fatalne wiadomości dla wszystkich kibiców Górnika, zwłaszcza, że to nie pierwszy raz, gdy klub zmaga się z problemami finansowymi. Ale sytuacja jest dużo bardziej oburzająca, gdyż klub w sierpniu zeszłego roku otrzymał 30 milionów złotych zapomogi, niejako z obligacji bankowych wyemitowanych przez miasto. Pieniądze poszły na spłatę wszelkich długów i klub wreszcie wyszedł na zero. Jak widać, władze Górnika nie wykorzystały tej szansy. Zamiast zrestrukturyzować klubowy budżet tak, by wychodził przynajmniej na zero, to wytworzono nowe długi. Stara bajka się więc powtarza, Górnik znowu nie płaci swoim piłkarzom. Osoby zarządzające klubem nie odrobiły lekcji, przez co teraz zbierane są tego żniwa.

W Górniku znowu to samo – syf, kił i mogiła, a sam Bartosz Sarnowski odziedziczył Stajnię Augiasza do uprzątnięcia. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Już zaczynają się masowe odejścia piłkarzy, rozwiązywanie kontraktów za porozumieniem stron. Jak na razie odeszli Przyrowski i Widanow, odejdą na pewno Janota, Korzym, Janukiewicz (któremu skończyło się wypożyczenie z Pogoni), Golański, Leszczak, Piasecki. To pewnie nie wszyscy, a o wzmocnieniach ani widu, ani słychu. Wczoraj – teoretycznie – podniesiono kapitał spółki, ale 1,8 miliona złotych to tylko kropla w morzu potrzeb.

Położenie jednego z największych klubów w historii polskiej piłki jest po prostu fatalne. Czas pokaże, jak klub odnajdzie się w pierwszoligowych realiach, ale ja osobiście, jako kibic zabrzańskiego Górnika, czarno to widzę.

 

fot. katowickisport.pl

Dariusz Nowicki

ROW Rybnik | Górnik Zabrze | Manchester City. Piłka Nożna, Polityka. Kibol, Narodowiec. Piłkarski hipster, miłośnik Ekstraklasy. Snapchat: Daro96

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Górnik Zabrze