Sląsk Wrocław

Ekstraklasa sparuje: Pogoń – Śląsk

Nowy sezon Ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. Zawodnicy podczas obozów przygotowawczych nie tylko trenują, ale także rozgrywają mecze sparingowe. Ciekawy mecz rozegrany został dzisiaj we Wronkach. Naprzeciw siebie wyszły dwie ekipy z Ekstraklasy – Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli Portowcy, którzy od 15. minuty powinni byli prowadzić 1:0. Celeban faulował w polu karnym Gurysco, ale Mariusz Pawełek obronił strzał Frączczaka. Śląsk odwdzięczył się dwoma strzałami z dystansu Morioki i Grajcara, ale nie sprawiły one większych kłopotów Słowikowi.

W drugiej połowie, zarówno trener Rumak,  jak i Moskal przeprowadzili sporo zmian, które jednak nie wpłynęły znacząco na obraz tego meczu. Warto odnotować, że spotkanie rozgrywane było w ponad 30-stopniowym upale, a więc w warunkach jak mawiał klasyk “niesprzyjających do gry w piłkę”. W tej części spotkania odnotować można strzały Delewa z dystansu oraz uderzenie z powietrza Jacka Kiełba. W 76. minucie indywidualną akcję przeprowadził Alvarinho, dograł do Bilińskiego, a ten przy asyście kilku obrońców Pogoni z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie i zakończył się zwycięstwem wrocławian 1:0.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 0:1
0:1 Kamil Biliński 76’

Pogoń Szczecin: Słowik (46’ Kudła) – Frączczak (69’ Obst), Fojut (69’ S. Murawski), Czerwiński, Lewandowski (60’ Matynia) – Delev (69’ Listkowski), Matras (46’ Piotrowski), R. Murawski (60’ Kort), Nunes (77’ Chouwer), Gyurcso (69’ Kitano) – Zwoliński (46’ Rudol)

Śląsk Wrocław: Pawełek (46′ Kamenar) – Zieliński (46′ Miś), Celeban, Dvali, Kokoszka, Pawelec (46′ Dudu) – Grajciar, Gosztonyi (46’Wiech), Alvarinho (46′ Kiełb), Morioka (46’Idzik ) – Mervo (46′ Biliński)

#Rodzina #ŚląskWrocław #katolik #alkohol #trololo Głosowałem na Andrzeja i PiS i dobrze mi z tym.90% tego co piszę to są żarty, tak już mam!