Obserwuj nas

Kibice

Koniec Eurogłupawki

Niestety czwartkowy wieczór pomimo apetytów i pozytywnego początku skończył się smutną porażką w karnych, co gorsza dzięki naszemu największemu walczakowi na tym turnieju – Kubie Błaszczykowskiemu. Pomimo porażki głowy powinniśmy nosić wysoko uniesione, bowiem wbrew tradycji nie było kompromitacji – osiągnęliśmy największy sukces w historii naszych występów na mistrzostwach Europy. Ta przykra porażka oznacza jednak przypływ bryzy radości u człowieka, który piłką żyje na co dzień…

TAK! Koniec cholernej eurogłupawki, która zaśmiecała nam dzień i mózg. Długo już nie poleżą w sklepach ciastka/kabanosy/kiełbasa/czekolada/piwo/opona/wycieraczka/prezerwatywa/kapcie/dezodorant kibica. Głupawe pióropusze czy klekotki nie będą widnieć na sklepowych gazetkach. Polsat zdejmie dżingiel z głupawo kibicującymi reprezentacji aktorami i dziennikarzami. Kraj zaliczy również niesamowity odpływ piłkarskich ekspertów. Umilkną głosy „znawców” oceniających formę strzelecką Milika, pochowają się po dziuplach zafascynowani Pazdanem (który w polskiej piłce figuruje już prawie 10 lat) Janusze i Grażynki. W końcu pogodynka z tefałenu przestanie przekomarzać się z dziennikarzem sportowym: „Ile to pokonamy następnego rywala, czyli no… yyy nooo…” Umilkną również eksperci tacy jak Maryla Rodowicz, która po porażce z Portugalią pięknie zdefiniowała pojęcie „kibic sukcesu”.

Brzmię może jak jakiś sadysta i masochista, ale codzienne sondy słyszane w mediach dla ludzi uzależnionych od piłki były prawdami oczywistymi, a marginalizacja rzeczywistych znawców była krzywdząca i denerwująca. Nie wspominając wymienionych wariacji dostępnych na rynku akcesoriów kibica.

Co gorsza następna ogólnonarodowa głupawka już za dwa lata, ale czy to będzie tak denerwować, jeżeli kadra znów osiągnie sukces? Jeżeli te dwa zjawiska się łączą, to jestem w stanie jednak je przyjąć i obyśmy doświadczali tego regularnie co dwa lata, tego życzę piłkarzom, kibicom, ekspertom i januszerii.

 

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/3″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”5055″ custompost_name=”Filip Chomik” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center” el_file1=””][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Kibice