Obserwuj nas

Sląsk Wrocław

Śląsk – Lech – zapowiedź Kibica Śląska

60 dni minęło jak jeden dzień, już zaraz zacznie się coś, o czym wiesz.

Rusza nasza Ekstraklasa!

  • Liga, której poziom jest 28 razy niższy, niż na zakończonym przed chwilą, najsłabszym w historii futbolu Euro.
  • Liga, w której piękne i nowoczesne stadiony w większości przypadków są wypełnione tylko w 1/3.
  • Liga, której Mistrz od 20 lat nie może zakwalifikować się do Champions League.
  • Liga, której Piłkarz po 7 dokładnych podaniach żąda pensji minimum 10 tys. Euro miesięcznie.
  • Liga, w której 23 letni zawodnik jest świetnie zapowiadającym się młodym talentem.

Mógłbym wymieniać tak jeszcze kilkanaście godzin, ale nie mam na to czasu, bo dzisiaj o 18:00 startujemy!

Żadne La Ligi, Premier League czy inne Bundesligi. Sympatii można mieć wiele, ale prawdziwą miłość tylko jedną i dla każdego z miliona osób, które czytają ten tekst 😉 tą jedyną jest

“EKSTRAKLASA”

“Szkoła, praca, dziewczyna, rodzina – wszystko to nie obchodzi dziś mnie,
kiedy gra ukochana drużyna, której dawno oddałem serce swe”

Ta przyśpiewka Kibiców Legii Warszawa, chociaż wymyślona i oficjalnie śpiewana tylko przez autorów na swoim stadionie, pasuje do każdego kibica, który na starcie nowego sezonu Ekstraklasy ma swój ukochany Klub.

W piątek 15 Lipca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się ciekawe spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechem Poznań. W obu Klubach podczas okresu transferowego działo się sporo, co oczywiście nie oznacza, że sporo dobrego. O ile do Lecha trafiło kilku ciekawych piłkarzy, tak z Wrocławia kilku ciekawych wyjechało. Szczegółowo o ruchach transferowych w Ekstraklasie możecie poczytać tu → https://watch-ekstraklasa.com/transfery-ekstraklasa-lato-2016/

Od strony sportowej, jak to w pierwszych meczach sezonu – ciężko jest coś wyrokować. Teoretycznie więcej można powiedzieć o grze Lecha, bo ten oprócz sparingów zdążył rozegrać już mecz o Superpuchar, w którym zdemolował Legię w Warszawie 4:1. I chociaż zdania co do stawki tamtego meczu są podzielone, to nie zgodzę się z tezą, że był to sparing, w którym piłkarzom nie zależało. Co by nie mówić, jest to jakiś puchar do klubowej gabloty.

Śląsk w sparingach grał w kratkę. Wysoko uległ Zagłębiu Lubin (1:4), by w ostatnim sprawdzianie zremisować z krakowską Wisłą 3:3. Po drodze była jeszcze gładka porażka 0:3 z Hapoelem Beer Szewa, wygrana 2:0 z czwartoligową Olimpią Kowary i 1:0 z Pogonią Szczecin. W zespole Mariusza Rumaka zaszło w przerwie letniej sporo zmian i tak naprawdę o tym, jak te klocki poukładał trener Śląska, przekonamy się dopiero w czasie meczu.

Osobiście uważam, że faworytem spotkania będzie Lech, który – przynajmniej na papierze – ma silniejszą kadrę, ale jak pokazały już miliony meczów, same nazwiska nie grają i można spodziewać się wszystkiego. Zwłaszcza, że, jak już wspomniałem, będzie to pierwszy mecz o dużą stawkę dla obu ekip, które przecież dopiero zakończyły przygotowania do sezonu.

Mecz ten na papierze wygląda jak na warunki naszej Ekstraklasy bardzo przyzwoicie.

Z kibicowskim pozdrowieniem,

Hej Śląsk!

 

foto: Monika Wantoła

#Rodzina #ŚląskWrocław #katolik #alkohol #trololo Głosowałem na Andrzeja i PiS i dobrze mi z tym.90% tego co piszę to są żarty, tak już mam!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Sląsk Wrocław