Obserwuj nas

Górnik Łęczna

Nie przenoście nam Górnika do Lublina!

Jak każdemu wiadomo, Górnikowi Łęczna udało się utrzymać w Ekstraklasie kosztem innego Górnika, tego z Zabrza. Właśnie od tego zaczęły w Łęcznej dziać się rzeczy niespotykane – do końca nie było wiadomo czy klub będzie dalej sponsorowany z kasy Bogdanki? Co dalej z kontraktami zawodników?

Mimo tych zawirowań, Łęcznej udało się dostać fundusze, które pozwoliły wystartować w Ekstraklasie. Mogłoby się wydawać, że to już koniec problemów klubu z Lubelszczyzny. Niestety, nic bardziej mylnego, to był dopiero początek problemów. Władze Górnika postanowiły przenieść rozgrywanie spotkań domowych z Łęcznej do Lublina, co spotkało się z ogromnym sprzeciwem kibiców z Łęcznej, a także Motoru Lublin. Oto jeden z cytatów:

Z całą stanowczością sprzeciwiamy się temu, by Górnik grał na Arenie Lublin. W Łęcznej jest stadion, gdzie Górnik do tej pory rozgrywał swoje mecze. Postawmy sprawę jasno, tu nie chodzi tylko o kibiców z Trybuny B, przeciwna rozgrywaniu spotkań w Lublinie jest zdecydowana większość publiki, przeciwni są także fani lubelskiego Motoru, identyfikujący się z Areną. Mamy na uwadze także to, że bez Górnika na stadionie w Łęcznej obiektowi może zajrzeć w oczy ryzyko popadania w ruinę – mówi pragnący zachować anonimowość członek zarządu Stowarzyszenia Kibiców Górnika Łęczna.

Piłka nożna na Lubelszczyźnie przeżywała duży kryzys. To zaczyna się zmieniać wraz z pojawieniem się infrastruktury w postaci nowych stadionów. Oczywiście brak jeszcze konkretnych sponsorów, którzy zainwestują w piłkę. Przechodząc do sedna – zachowanie włodarzy Górnika to zwykła amatorka w szukaniu kibiców w Lublinie i okolicach. Jedno jest pewne: totalny bojkot fanatyków zielono-czarnych i kibiców Motoru Lublin dla meczów Górnika rozgrywanych na Arenie Lublin. Nikt nie ma zielonego pojęcia jak to miałoby wyglądać, tym bardziej, że na tym stadionie rozgrywają już mecze Motor i Lublinianka.

Fanom Górnika pozostaje już chyba tylko zaśpiewać:

Nie przenoście nam Górnika do Lublina!!!

Tylko LEGIA (L). Ogólnie hejter HJT24 - Wstajesz i Hejt pieniacz,degenerat kolega Pana Adama z Tesco posiadam paszport Polsatu! Kiedys widziałem starego Ibisza

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Górnik Łęczna