Obserwuj nas

Zapowiedź

Zapowiedź Pogoń – Korona kibica Scyzoryków

Kompromitacja. Tak w jednym słowie można ująć ostatni występ złocisto-krwistych przeciwko Zagłębiu Lubin. Po 31 minutach lubinianie wygrywali 4:0 i spokojnie ten wynik utrzymali do końcowego gwizdka. Korona nie tworzyła drużyny. Juniorskie błędy w obronie, bardzo niewiele akcji w ofensywie. Szczególnie rzucał się w oczy brak w środku polu Vlastimira Jovanovicia. Bośniak przez 6 lat był kluczowym zawodnikiem środka, a jego następcy dotychczas nie znaleziono.

W wypowiedziach pomeczowych, czy też na środowej konferencji prasowej, pojawiła się jednolita narracja: skrucha, wstyd, chęć do jak najszybszej rehabilitacji. I taka szansa pojawia się już w dziś. Korona jedzie w daleką podróż do Szczecina.

Tomasz Wilman będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, w tym Mariusza Rybickiego, wracającego do pełnej dyspozycji. Na pewno można się spodziewać zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem. Dużą szansę na występ od pierwszej minuty ma Djibril Diaw, który był najjaśniejszą postacią w drugiej połowie po stronie kielczan. Z kolei Kazimierz Moskal będzie mógł liczyć na usługi Marcina Listkowskiego oraz Takafumi Akahoshiego. Obaj wyżej wymienieni nie zagrali w pierwszej kolejce.

Moim zdaniem, faworytem piątkowego spotkania jest Pogoń Szczecin. Portowcy dysponują obecnie zdecydowanie silniejszą kadrą, a ich gra w pierwszej kolejce wyglądała o wiele lepiej niż kielczan. Kolejną rzeczą, przemawiającą za ekipą Kazimierza Moskala, jest bilans spotkań między tymi drużynami w Ekstraklasie. Z sześciu spotkań rozgrywanych w Szczecinie, Pogoń wygrała 5 razy. W ostatnim pojedynku Korona była najbliżej zwycięstwa, ale roztrwoniła dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

[vc_single_image image=”10801″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://watch-ekstraklasa.com/zapowiedz-pogon-korona-kibica-dumy-pomorza/”]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Zapowiedź