Obserwuj nas

Legia Warszawa

Maciej Dąbrowski – “niedoceniany” stoper z Lubina w Legii

Jak podaje Przegląd Sportowy, a także strona mkszaglebie.pl, Maciej Dąbrowski jest dogadany z Legią Warszawa. Wszystkie strony doszły do porozumienia i jest tylko jedno “ale”. Zagłębie nadal gra w eliminacjach do Ligi Europy i Maciej Dąbrowski ma za zadanie pomóc w awansie. Jeśli Miedziowi odpadną lub awansują do Ligi Europy fazy grupowej europejskich rozgrywek, piłkarz przejdzie do Legii Warszawa. Kwota transferu 300 tysięcy Euro. Taką właśnie klauzule Maciej Dąbrowski miał wpisaną w kontrakcie.

[AKTUALIZACJA] W piątek 5. sierpnia prezentacja nowego zawodnika Legii. Transfer dziś został potwierdzony przez Zagłębie Lubin.

Maciej Dąbrowski urodził się 20 kwietnia 1987 w Radziejowie. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Lubieniance Lubień Kujawski. W latach 2005–2006 był zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz, następnie grał w trzecioligowej Victorii Koronowo. Jego kolejnym klubem był GKS Bełchatów, w którym rozegrał jeden mecz. W 2009 roku ponownie trafił do Zawiszy, gdzie spędził trzy lata. Wystąpił dla zespołu w 72 spotkaniach i zdobył 9 bramek. W sezonie 2011/12 reprezentował barwy Olimpii Grudziądz. W 2012 roku Dąbrowski podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin, w której występował przez ponad dwa sezony.W tym czasie barwy Portowców zakładał łącznie w 73 spotkaniach zdobywając dla nich 7 bramek i przy 4 asystując.

Po przyjściu do Pogoni Szczecin trenera Jana Kociana w październiku 2014 roku, stracił miejsce w podstawowym składzie i został na pół roku wypożyczony do pierwszoligowego Zagłębia Lubin. Razem z drużyną z Dolnego Śląska, Dąbrowski wywalczył awans do Ekstraklasy, a następnie został wykupiony przez Zagłębie z Pogoni za 150 tysięcy zł.

W minionym sezonie Maciej Dąbrowski był jednym z liderów “miedziowych”, którzy po kapitalnej wiośnie zdobyli brązowe medale i teraz będą reprezentować Ekstraklasę w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Ciekawostką jest fakt, że Maciej Dąbrowski był członkiem Reprezentacji U20, która tak dobrze wypadła w Kanadzie w 2007 roku. Więcej o tej Reprezentacji możecie poczytać w felietonie Łukasza Kawiaka klikając tutaj.

Jednym z głównych atutów Dąbrowskiego jest gra głową, gdyż przy jego wzroście (194 cm) potrafi dominować w pojedynkach powietrznych (wygrywa 3/4 z nich). Pomaga mu w tym bez wątpienia dobry timing. Jest także silny, zdecydowany, nie boi się użyć konkretnych środków w stykowej sytuacji. Potrafi też być zadziorny, świetnie odnajdujący się w grze bark w bark i – co ważne – bardzo skuteczny w odbiorze. Dzięki temu w grze obronnej nie podchodzi pod przeciwnika wysoko, potrafi wyczekać moment i szybko doskoczyć do oponenta, zabierając mu piłkę. Dąbroś” dzięki swojemu wzrostowi i niezbyt dużej szybkości musi bazować na swoim dobrym ustawieniu oraz czytaniu gry – bardzo często stara się grać na tzw. wyprzedzenie.

Według mnie, Dąbrowski to najlepszy środkowy obrońca w Ekstraklasie pod względem wyprowadzania piłki z własnej strefy obronnej oraz budowania akcji ofensywnych jako ŚO od tyłu.
Potrafi także swobodnie operować piłką, głównie prawą nogą. Dąbrowski jest przydatny również w środku boiska, bo ma przyzwoity przegląd pola gry. Na pewno nie jest zawodnikiem, który szuka gry na alibi i stara się dostrzegać lepiej ustawionych kolegów.
Dobrą cechą Dąbrowskiego jest też to, że gdy straci piłkę, nie chowa głowy w piasek, tylko szybko próbuje ją odebrać.

Transfer Marcina Dąbrowskiego na Łazienkowską to kolejny przemyślany ruch włodarzy mistrza Polski. W Legii od dłuższego czasu szukano środkowego obrońcy, który potrafi dobrze wyprowadzić piłkę i rozpocząć akcję ofensywną zespołu. Piłkarzem o takich cechach niewątpliwie jest Marcin Dąbrowski.

Moim zdaniem, Dąbrowski to piłkarz, który będzie wartością dodatnią dla Legii. Na pewno w ciągu tak trudnego sezonu, gdzie jest sporo meczów, bardzo się przyda drużynie, która będzie walczyć na trzech frontach: w Ekstraklasie, Pucharze Polski i europejskich pucharach.

fot. zaglebie.com

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/4″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”5214″ custompost_name=”Paweł Turek” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Legia Warszawa