Obserwuj nas

Rozgrywki

Futurama Ekstraklasy

Często zastanawiam się, w jaki sposób będzie wyglądać nasza Ekstraklasa za dwadzieścia lat. Myślę, że kluby z dużych miast zdominują naszą rodzimą ligę. Takie kluby, jak Zagłębię Lubin, Legia, Lech postawią na szkolenie młodzieży i sprzedaż swoich wychowanków na zachód z dobrym zyskiem.

Wydaję się, że najbliżej tego celu jest klub z Lubina, który w dużym stopniu już teraz opiera swój skład na wychowankach. Sprowadzanie tzw. szrotu z zagranicy nie powinno mieć większego sensu, nacisk pewnie będzie kładziony na skauting i sprowadzanie młodych perspektywicznych zawodników. Optymistyczny wariant to, że, być może, nasze kluby będą grały co jakiś czas w LM, a normą będzie LE. Pesymistyczny wariant mamy na co dzień, gdzie Ligę Mistrzów oglądamy w tv, a próżno szukać tam polskich klubów. Co do sytuacji finansowej, to naprawdę chyba tylko sam Nostradamus mógłby coś powiedzieć. Moim wielkim marzeniem jest jednak duża frekwencja na stadionach. Chciałbym, żeby przypominało to, co mamy na zachodzie, gdzie stadiony są zapełnione, a bilety nie osiągają ceny “lotu w kosmos”. Swoją drogą, to będzie pewnie norma. Wyobraźmy sobie taką sytuację: mamy 27 lipca 2036, mecz Legii z Ruchem Chorzów, temperatura 29 stopni, bezchmurne niebo i oto wywiad z trenerem Ruchu Piotrem Ćwielongiem w przerwie meczu.

-Redaktor Marsjańskiej wersji C+: Dziękujemy za ten jedyny strzał w wykonaniu pańskiej drużyny, przynajmniej mamy co wyciąć do skrótu. Nie tak to miało wyglądać w pierwszej połowie?

-Piotr Ćwielong: No nie tak, jest ciężko, jest niedziela siedemnasta, pogoda też nie dopisuje do grania w piłkę. Yyy no co tu mogę więcej powiedzieć, ciężko nam sobie jakąś klarowną sytuację tutaj wytworzyć.

Ciekawe, jakbym już gdzieś to słyszał. Widocznie nie wszystko się zmienia, niektóre rzeczy nie giną w naturze. Przytaczając tą śmieszną fantazyjną rozmowę, zastanawia mnie ilu polskich piłkarzy występujących w ekstraklasie zostanie w niej kiedyś trenerami. Dobrą i ciekawą rzeczą byłoby zobaczyć rodzimych trenerów, prowadzących zachodnie dobre kluby. Cały ten tekst jest typowym zastanawianiem się i wybieganiem w przyszłość, ale jedno jest pewne – nasza najwyższa klasa rozgrywkowa pozostanie kolorowa i pozytywnie zakręcona.

 

Tylko LEGIA (L). Ogólnie hejter HJT24 - Wstajesz i Hejt pieniacz,degenerat kolega Pana Adama z Tesco posiadam paszport Polsatu! Kiedys widziałem starego Ibisza

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Rozgrywki