Obserwuj nas

Ruch Chorzów

Marcin Kowalczyk w Ruchu Chorzów!

Kolejny powrót do Lotto Ekstraklasy stał się faktem. W Chorzowie zaczęli zauważać, że Cichocki i Koj to nie najlepsi partnerzy Rafała Grodzickiego, jeśli chodzi o środek obrony i postanowili zakontraktować byłego reprezentanta Polski. 

Ruch Chorzów podpisał dwuletnią umowę ze znakomitym przed laty polskim defensorem. 31-letni nowy nabytek chorzowskiego Ruchu ma za sobą występy między innymi w rosyjskiej Primier Lidze, w której w barwach Dynama Moskwa rozegrał 46 spotkań. Zawodnik kojarzony jest także z występów w Ekstraklasie. W barwach Śląska Wrocław zdobył mistrzostwo Polski, a także pomagał wrocławianom w nieudanym boju o Ligę Mistrzów. Po udanych występach w drużynie ówczesnego mistrza Polski Marcin jeszcze raz podjął decyzję o transferze do Rosji. Związał się z Wołgą Niżny Nowogróg, w barwach której poczuł smak spadku z ligi. Ostatnie półtora roku spędził w II-ligowym FK Tosno.

Olbrzymim plusem Kowalczyka jest jego wszechstronność. Zanotował on dużo występów w środku defensywy, ale jeżeli trener potrzebuje go na prawej czy lewej stronie, jest on w stanie podołać temu zadaniu. Za kadencji Stanislava Levego Kowalczyk z powodzeniem wystąpił w kilku spotkaniach jako defensywny pomocnik. Złośliwi powiedzieliby, że to taki trochę Dariusz Dudka. My jednak uważamy, że Ruch zrobił dobry krok, a sam Marcin stworzy solidny duet z Rafałem Grodzickim. Kibice Ruchu z pewnością mogą być zadowoleni z pozyskania tego piłkarza, ponieważ jak wszyscy pamiętamy słynął on z twardej i nieustępliwej gry.

Kowalczyk ma za sobą także 8 występów w reprezentacji Polski. Dwa z tych spotkań zostały rozegrane o punkty w ramach el. do MŚ 2010.

Niespełna miesiąc temu przymierzany był do powrotu do Wrocławia. Jednak plany sprowadzenia swojego byłego zawodnika spaliły na panewce.

foto: Profil TT Fabryki Futbolu.

Ekstraklasa, logistyka, studia, gotowanie. @watch_esa

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Ruch Chorzów