Obserwuj nas

Zapowiedź

Korona Kielce – Lech Poznań: zapowiedź kibica Korony

W ostatnim sobotnim spotkaniu Korona podejmie Lecha na Kolporter Arenie. Z dużą pewnością można zakładać, że będzie to bardzo ciężkie spotkanie dla obu drużyn, ale także… dla oka oglądającego.

Zacznijmy od kilku suchych faktów. Z powodu kontuzji do Kielc nie przyjedzie Dawid Kownacki. W Koronie wszyscy zdrowi, do dyspozycji trenera będzie m.in. Mariusz Rybicki, który uporał się już z urazem spojenia łonowego.

Historia spotkań obu tych drużyn rzecz jasna przemawia z Lechem. W 20 potyczkach dziesięć razy zwyciężył Lech, padło osiem remisów i zaledwie dwa razy Korona cieszyła się z trzech punktów.

Sytuacja w Poznaniu jest bardzo nerwowa. Jeden punkt po 3 kolejkach z pewnością nie może napawać optymizmem. Mówi się o tym, że w razie niepowodzenia w Kielcach trener Urban zostanie zwolniony. Ba, słychać również głosy, że ten mecz nie będzie miał większego znaczenia, a szkoleniowiec już jest skreślony przez włodarzy Lecha. Te wszystkie dywagacje z pewnością nie ułatwią zadania ekipie z Poznania.

Przejdźmy do Korony. Ostatnie dni przyniosły dużo nowych możliwości jeśli chodzi o grę w ataku. Przyszedł Miguel Palanca, wrócił Kiełb, a przecież nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć na boisku Rybickiego. Hiszpan pokazał swoim krótkim pobytem na placu gry w meczu z Piastem, że techniki mu nie brakuje. Kiełb pobytu we Wrocławiu nie zaliczy do udanych. W 25 spotkaniach zeszłego sezonu zdobył zaledwie 2 bramki, a zasłynął głównie z feralnego spalonego po podaniu Flavio. W pierwszych kolejkach tegorocznych rozgrywek nie znajdował miejsca nawet w meczowej osiemnastce. O ten transfer jestem jednak spokojny. Żaden piłkarz nie czuje się dobrze w Kielcach tak jak on. Chodzą głosy, że Jacek szykowany jest do gry na dziewiątce i wcale nie zdziwiłbym się gdybyśmy tam go ujrzeli w kolejnych spotkaniach.

Reasumując, nie spodziewałbym się porywającego spotkania i niezliczonej ilości sytuacji. Obie drużyny mają swoje problemy, obie będą grały bardzo ostrożnie. Typowy mecz walki, piłkarskie szachy. Jedna, dwie bramki. To wszystko czego możemy oczekiwać.

Korona / Milan / NY Knicks. 18 yo. Uzależniony od @youngthug.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Zapowiedź