Obserwuj nas

Sląsk Wrocław

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk: zapowiedź kibica Śląska

Na wstępie do zapowiedzi meczu przyjaźni pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechią Gdańsk, pozwolę sobie przytoczyć mały cytat z polskiej klasyki. Kapral Wiaderny w kultowym filmie Pasikowskiego cytując głównego bohatera Krolla, powiedział:

Tylko męska przyjaźń jest coś warta i cały świat to jest jedno wielkie gówno, oprócz moczu.

Prawda to czy fałsz – nie będe roztrząsał, bo nie o tym co na trybunach ma być ten krótki tekst, a o tym czego spodziewać można się na boisku.

Po 3 kolejkach Lechia ma 6 punktów, Śląsk 5. Lechia po porażce na inaugurację sezonu z beniaminkiem w Płocku, podniosła się w dwóch kolejnych seriach gier. Najpierw ograła w Lublinie Górnika Łęczna 2:1, by w ostatniej kolejce w meczu przyjaźni pokonać u siebie Wisłę Kraków 3:1.

Śląsk punktował w każdej z trzech kolejek. Kibice obawiali się początku sezonu i nie można im się dziwić. Z klubem pożegnało się 9 piłkarzy, a na dodatek zły los sprawił, że Śląsk musiał rozpocząć sezon od spotkań z Lechem, Legią w Warszawie i Pogonią w Szczecinie. Ku zdziwieniu, wrocławianie w tych spotkaniach nie tylko nie doznali porażki, ale i nie stracili gola. Zgromadzili 5 punktów po bezbramkowych remisach z Kolejorzem i Legią oraz zwycięstwem 2:0 w Szczecinie.

Jeśli chodzi o styl, to nie jest on powalający. W każdym z tych trzech spotkań były momenty dobrej gry, ale jak mówi sam trener Rumak “w grze jest sporo mankamentów zarówno w obronie jak i w ataku”.

Całkiem przyzwoicie wygląda formacja defensywna, gdzie Celeban powoli nawiązuje do swoich najlepszych lat z czasów gry we Wrocławiu. W parze z Laszą Dwalim i rozgrywającym (póki co) dobry sezon Mariuszem Pawełkiem, sprawiają że Śląsk po stronie strat w rubryce goli nadal ma cyfrę ”0″. W środku pola, para Hateley-Hołota została wymieniona na Kokoszka-Goncalves i tutaj też wygląda to co najmniej dobrze. Obaj ci gracze dali wrocławianom zwycięstwo w Szczecinie strzelając po golu, ale i rogrywając po prostu dobre zawody.

Największy problem jest w ataku. Trener Rumak ewidentnie daje do zrozumienia Kamilowi Bilińskiemu, że wyżej ceni umiejętności nieopierzonego Idzika. Po bardzo długich negocjacjach, udało się przedłużyć wypożyczenie Mervo ze Sionu, ale tu chyba potrzeba trochę czasu zanim zacznie strzelać, bo w Szczecinie sprawiał wrażenie nieco zagubionego.

Bardzo ciężko jest odpowiedzieć, jakiego meczu można się dziś spodziewać. Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż trudno przewidzieć jaka Lechia wyjdzie na boisko we Wrocławiu, ta z Płocka i Lublina czy też ta z Gdańska.

Osobiście uważam, że faworytem meczu są goście, którzy najzwyczajniej mają lepszych piłkarzy. Marco Paixao jest w moim odczuciu najlepszym napastnikiem w Ekstraklasie, a i Flavio pokazał, że morskie powietrze mu służy. Przyznam szczerze, że gdy odchodził, nie było mi go szkoda, gdyż ostatnią rundę miał przeciętną, ale po kilku meczach w Lechii doszedłem do wniosku, iż wynikało to z faktu, że we Wrocławiu w tamtym okresie po prostu nie miał z kim grać.

Serce mówi, że skoro mecz przyjaźni to 1:1, ale rozum podpowiada, że wygra Lechia, a bohaterem będzie któryś z bliźniaków 😉

Śląsk i Lechia eooooo!

#Rodzina #ŚląskWrocław #katolik #alkohol #trololo Głosowałem na Andrzeja i PiS i dobrze mi z tym.90% tego co piszę to są żarty, tak już mam!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Sląsk Wrocław