Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Kubeł zimnej wody dla Jagiellonii

Każda passa kiedyś się kończy. Ten banalny truizm miał zastosowanie wczoraj w Płocku kiedy Jaga przegrała z Wisłą.

Jagiellonia była wczoraj zupełnym przeciwieństwem zespołu z ostatnich kolejek. Zagrożenia pod bramką rywala jak na lekarstwo, środek pola również nie przekonywał. Również zmiany które dotychczas Probierzowi wychodziły większego efektu nie przyniosły. Mimo, iż Wisła Płock wielkiego futbolu nie pokazała to istotne jest, że Jagiellonia nie potrafiła jej w żaden sposób odpowiedzieć co uwypukliła druga połowa spotkania. Nie skupiałbym się tutaj jednak na braku Kosty Vassiljeva przez większość spotkania, bo pucharowy mecz z Cracovią pokazał, że da się wygrać bez niego, ale faktem jest iż w obu meczach, w których reprezentant Estonii zbytnio nie pograł siła ognia Jagiellonii znacznie zmalała.

Pomimo porażki doszukiwałbym się jednak pozytywów. Po pierwsze primo jest to kubeł zimnej wody na wszystkie głowy, które już się paliły i wspominały historyczny sezon 14/15. Porażka pokazuje też błędy, które należy wyeliminować i swoją grę poprawić tak by grą w przyszłej części sezonu zagwarantować sobie tak pożądane wysokie miejsca w tabeli. Nie martwię się też mocno o przyszłe tygodnie bez Vassiljeva, gdyż odpowiednio dobrana taktyka pod dostępnych zawodników, ćwiczona przez tydzień, może dać zwycięstwo tym bardziej, że najbliższe spotkanie gramy u siebie i frekwencja prawdopodobnie dopisze. Jedyną bolączką kibiców i sztabu szkoleniowego mogą być na razie kontuzje. Pomijając zwichnięcie barku przez masażystę Marcina Piechowskiego na obozie w Słowenii trener nie może skorzystać z 4 zawodników (Mystkowski, Runje, Guti, Kosta). To jest jak na razie jedyny problem, na który w dodatku nie można wpłynąć.

Tak więc głowy do góry, pierwsza porażka musiała kiedyś przyjść, a być może bardzo jej potrzebowaliśmy. Na powtórzeniu historii sprzed dwóch sezonów nic nie stoi na przeszkodzie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok