Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Co dalej z Jackiem Góralskim?

Wątpliwości, co do przyszłości Jacka Góralskiego w Jagiellonii pojawiły się, gdy pomocnik zagrał 90 minut w meczu rezerw, co spowodowało jego brak w osiemnastce meczowej na Lechię Gdańsk.

Wkrótce okazało się, iż przyczyną jest oferta wypożyczenia z tureckiego Gaziantepsporu. Wszystko byłoby cacy, gdyby nie dwa istotne fakty. Po pierwsze, wpłynęła również oferta z Konyasporu za Tarasa Romańczuka. Po drugie, na przedsezonowym zebraniu drużyny trener Probierz miał powiedzieć, że po transferze Drągowskiego nikogo nie chce już stracić i chce te same twarze zobaczyć w grudniu.

Mając w pamięci ubiegły sezon, kiedy aktywność Jagiellonii na rynku była duża, jest to decyzja jak najbardziej słuszna. Decyzję o prawdopodobnie tymczasowym zesłaniu Góralskiego do rezerw przypieczętował fakt, iż sam zawodnik będąc obecnym w gronie, które rozmawiało z trenerem, teraz naciska na transfer. W przeciwieństwie do komentatorów z forum kibiców Jagiellonii, nie uważam by Góralski był takim superkozakiem, że mógłby nam trzy czwarte zespołu zastąpić jakby go sklonować i jakby grał. Ale nie gra, bo go “hurrrr durrr” cholerny Probierz nie wystawia, bo go nie lubi. Bliżej prawdy jednak będzie, gdy powiemy, że Góralski swego potencjału jeszcze w pełni nie pokazał. Owszem zaliczył dobry start, ale to niestety byłoby na tyle, bo resztę sezonu przegrywał rywalizację zarówno z Romańczukiem jak i Grzybem. Chyba jednak takim superkozakiem jak go malują nie jest. A samo „jeżdżenie na dupie” – za co chyba jest aż tak lubiany – nie wystarczy.

W pierwszej lidze miał podobno inklinacje ofensywne. W Jadze w tym aspekcie prezentował się naprawdę bardzo słabo. Również trener wskazywał na konieczność poprawy rozgrywania akcji przez Góralskiego. To ma być niby dowodem na niechęć Probierza do zawodnika.

W mojej subiektywnej opinii, nawet roczne wypożyczenie „Górala” za dosyć pokaźną opłatą (100 tys. euro), nie byłoby korzystne dla żadnej ze stron. Wypożyczenie mogłoby się okazać niekorzystne dla Jagi, bo Góralski swój potencjał jeszcze może zaprezentować, nawet w tej rundzie, a przygoda w Turcji nie musi się okazać udana, tym bardziej, iż nie grając w Jadze raczej nie ma co liczyć na występy w silniejszej lidze tureckiej. Należy życzyć wytrwałości prezesowi i trenerowi w swoich postanowieniach oraz by Góralski zahamował swoje żądania co do transferu, bo na jego dobre występy, po atrakcyjnej zaprezentowanej próbce umiejętności, liczą nie tylko w Białymstoku.

fot. Maciej Rogowski/watch-ekstraklasa.com

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok