Obserwuj nas

Wisła Kraków

Czas zacząć wszystko od nowa! Zapowiedź meczu Jagiellonia – Wisła Kraków

Długo oczekiwana przerwa na mecze reprezentacji to dobry moment na reset. W Wiśle oczyszczenie głowy powinno przydać się wszystkim – piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu, kibicom. Te dwa tygodnie przerwy to świetna okazja do zapomnienia wszystkich złych rzeczy, które w ostatnim czasie trapiły ludzi związanych z krakowską drużyną.

Mimo wszystko nie udało się zaspokoić atmosfery wokół klubu i co jakiś czas pojawiały się nowe wieści. Co najważniejsze – nie były to wieści dobre. Najpierw obiegła nas informacja o zrezygnowaniu z drużyny rezerw, potem zwolnieni zostali niektórzy członkowie sztabu szkoleniowego, m.in. asystent trenera Marcin Broniszewski, a wisienką na torcie miała być dymisja Dariusza Wdowczyka. Do tego ostatecznie nie doszło, a byłoby to bez wątpienia najgorsze, co obecnie może przytrafić się Wiśle Kraków.

♦ Forma drużyn

Ostatnie 3 mecze:

Jagiellonia Białystok:

5. kolejka: 0-1 Wisła Płock

6. kolejka: 0-1 Lechia Gdańsk

7. kolejka: 2-0 Górnik Łęczna

Wisła Kraków

5. kolejka: 1-2 Ruch Chorzów

6. kolejka: 0-1 Korona Kielce

7. kolejka: 1-5 Śląsk Wrocław

Tragicznie grająca i praktycznie niepunktująca, znajdująca się na szarym końcu tabeli Wisła Kraków jedzie do Białegostoku na mecz z wiceliderem, który jednak ostatnio nie jest w najlepszej formie, mając na uwadze fakt, jak dobrze weszli w sezon ligowy.

♦ Wywiady przedmeczowe

Na konferencję przed spotkaniem z Jagiellonią oddelegowani zostali trener Dariusz Wdowczyk i młody stoper Wisły Kraków – Piotr Żemło.

Dariusz Wdowczyk:

– Mieliśmy okazję porozmawiać o tym co w przeciągu ostatnich dwóch tygodni się wydarzyło, mieliśmy też okazję popracować nad wszystkimi elementami, które w piłce dominują. Pierwszy tydzień był być może trochę luźniejszy, ale drugi był już przygotowany pod zespół Jagiellonii.

– Swoją szansę upatrujemy głównie w tym, że ciężko i solidnie przepracowaliśmy ten okres. Tyle mogę powiedzieć i o tym mogę zapewnić. Nie tylko trenując na boisku, ale też rozmawiając ze sobą, czy jak to dziennikarze mówią – “trafiając do głów piłkarzy, od strony mentalnej” – powiedział opiekun naszego zespołu.

Piotr Żemło:

– Nie jest ważne czy ma się 18 czy 35 lat, bo każdy rywalizuje na treningu o miejsce w składzie i ta rywalizacja jest zdrowa. I na tym ma to polegać. Przerwa na kadrę była intensywna, bo mieliśmy po dwa treningi. Mogliśmy popracować nad naszymi mankamentami. Wiem, że Jagiellonia to dobry zespół, ale jak to się mówi – jeśli na treningu wykonałeś dobrze robotę, to potem w meczu będzie łatwiej. A my ją wykonaliśmy, więc myślę, że będzie dobrze.

Ze słów piłkarza i trenera wynika, że ta dwutygodniowa przerwa faktycznie była przepracowana odpowiednio, nie tylko pod względem treningów, ale również rozmów z zawodnikami i próbą dotarcia do ich głów.

Kadra i przewidywana jedenastka

Dariusz Wdowczyk przyznał, że w niedzielnym meczu nieobecni będą na pewno kontuzjowani Zdenek Ondrasek i Jakub Bartosz. I na tym moja wiedza się kończy, bo nie mam kompletnego pojęcia (mając w pamięci potyczkę ze Śląskiem) jaka wyjściowa jedenastka zamelduje się na płycie boiska w Białymstoku. Poprawne wytypowanie defensywy Wisły może graniczyć z cudem.

Przewidywany skład:

Miśkiewicz

Jović       Żemło    Guzmics   Pietrzak

Popović       Mączyński

Boguski       Małecki

Zachara      Brożek

♦ Ważne ogniwa

Fedor Cernych i Konstantin Vassilijev to nowy zabójczy duet w ekipie Jagiellonii. Razem mają na koncie już 9 bramek i 5 asyst, a w spotkaniu z Wisłą będą chcieli z pewnością poprawić swoje statystyki.

Trudno wyróżnić jakiegokolwiek gracza “Białej Gwiazdy”, żaden z nich nie jest w wysokiej formie. Jeśli jednak trzeba wybrać kogoś, kto może w takim meczu zapunktować i zadecydować o jego losach, to zdecydowanie wybieram Patryka Małeckiego.

♦ Typ:

Jagiellonia Białystok 1-1 Wisła Kraków

Informacje:

Mecz: Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków

Data: Niedziela, 11.09.2016r, godzina 18:00

Transmisja: Canal+

Sędzia: Paweł Raczkowski, asystenci – Michał Obukowicz i Tomasz Listkiewicz

 

Fanboy Mourinho. Wisła duma. Każdy to powie, Chelsea rządzi w Londynie. Gram w Smite, Fifę, Haxballa i słucham hiszpańskiej muzyki. Seriale jeszcze oglądam.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Wisła Kraków