Obserwuj nas

Piast Gliwice

Kiedy jak nie dziś? O przełamanie walczyć będą Piast i Śląsk

W ostatnim spotkaniu 10-tej kolejki LOTTO Ekstraklasy zmierzą się ze sobą Piast Gliwice i Śląsk Wrocław. Po większości wyników tej kolejki, typowy Janusz bukmacherski powie REMIS. Dlatego my powiemy, że remisu nie będzie.

Dlaczego? Ano dlatego, że w ostatnich pięciu spotkaniach Piast nie wygrał żadnego spotkania, a Śląsk tylko jedno. Jedno z rozsypaną jeszcze wtedy w drobny mak Wisłą z Krakowa. Co więcej, wrocławianie od trzech spotkań nie potrafili wygrać, a ostatniego gola strzelili w przerżniętym starciu z przesłabym ostatnio Ruchem. To nie najlepiej świadczy o grze podopiecznych trenera Rumaka prawda? Dla wielu kibiców z Wrocławia, apogeum chujowości zostało osiągnięte w czwartkowym, pucharowym meczu z Drutexem. Niby to tylko Puchar Polski, ale jednak przegranie różnicą trzech bramek z ekipą reprezentującą zaplecze Ekstraklasy to nienajlepszy wynik.

Kiedy zatem się przełamać jak nie po trzech słabych meczach? W tym upatrywalibyśmy szansę Śląska. W chęci odwrócenia ostatnich złych wyników.

Z kolei Piast zaraz po powrocie Latala zaliczył genialne 45 minut w meczu z Górnikiem Łączna. Niestety to tyle jeśli chodzi o plusy z ostatnich gier gliwiczan. Dziś w ten piękny dzień, na własnym stadionie przy pełnych do połowy pustych trybunach Piast będzie próbował odbić się od dna tabeli. Czy zobaczymy piękne akcje Mraza na lewym skrzydle? A może ukłuje z rzutu wolnego? Nie pogniewalibyśmy się. Nie pogniewalibyśmy się również, gdyby spotkanie po prostu było ciekawe, a tego w tej kolejce niestety bardzo brakowało. Jak przyznaje sam Radosław Murawski będzie to spotkanie walki i będzie trzeba się ogromnie napocić by ugrać korzystny wynik. Ameryki co prawda nie odkrył, ale taka postawa kapitana może tylko i wyłącznie cieszyć.

Kto będzie zawodnikiem meczu? Miejmy nadzieję, że nie arbiter tego spotkania. Było by miło, gdyby np. Morioka pokazał odrobinę ciekawej gry, gdyby Bukata zagrał w końcu na miarę swojego rzekomego talentu. Warto nadmienić, że ostatnie dwa spotkania z udziałem obu drużyn przy Okrzei kończyły się zwycięstwem gospodarzy. Jak będzie dziś? Przekonamy się około godziny 20:00.

Ekstraklasa, logistyka, studia, gotowanie. @watch_esa

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Piast Gliwice