Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Hit kolejki: Jagiellonia – Legia | zapowiedź kibica “Wojskowych”

Kilkanaście dni oczekiwania, kilka nudnych wieczorów – na szczęście, dla wszystkich wielbicieli piłki w wydaniu klubowym za nami ostatnia tegoroczna przerwa na mecze reprezentacji. Na początek rundy rewanżowej lider kontra mistrz!

Lider kontra Mistrz!

W Lotto Ekstraklasie do końca roku zostało do rozegrania zaledwie pięć kolejek, Legię natomiast czekają jeszcze dodatkowo dwa mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów, decydujące o być albo nie być mistrza Polski w wiosennych zmaganiach w Lidze Europy.

Ostatnie zgrupowania zespołów narodowych pokrzyżowały plany zarówno trenerowi Magierze jak i Probierzowi. Pierwszy nie miał do dyspozycji kluczowych defensywnych piłkarzy (Bereszyński, Pazdan, a do tego „szóstka” Jodłowiec), natomiast drugi nie mógł w pełni przećwiczyć schematów ofensywnych – z Białegostoku wyjechali m.in. Vassiljev, Frankowski, Cernych, a także ostoja środka pola, Jacek Góralski.

W jakim zestawieniu?

Sytuacja kadrowa legionistów wygląda od jakiegoś czasu przynajmniej dobrze. Do dyspozycji Jacka Magiery jest m.in. Nemanja Nikolić, który w meczu z Cracovią doznał urazu palca i wydawało się, że nie będzie w stanie grać przez kilka tygodni, jednak przed dzisiejszym spotkaniem jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego i prawdopodobnie wyjdzie w pierwszym składzie. Wypadł za to Thibault Moulin, który przegrał walkę z czasem i dzisiejszy mecz obejrzy w Warszawie. Z Cracovią z powodu kartek nie zagrał Michał Pazdan, dziś pauzował będzie Jakub Czerwiński, czyli znów inaczej będzie wyglądał blok defensywny mistrzów Polski.

Przewidywany skład Legii: Malarz – Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Hlousek – Jodłowiec, Kopczyński – Guilherme, Odjidja-Ofoe, Radović – Nikolić.

Przeklęty rok 2009

Jagiellonia, od powrotu na najwyższy szczebel ligowy, dziesięciokrotnie rywalizowała u siebie z Legią. Wygrała 2 razy, w obydwu przypadkach w 2009 roku. Wszystkie sukcesy wiążą się z osobą Kamila Grosickiego, który strzelił dwie bramki, a w pierwszym spotkaniu dołożył asystę. Wówczas Jagiellonia musiała zapłacić Legii za występ obecnego reprezentanta Polski, ponieważ był on jedynie wypożyczony z warszawskiego klubu. Po kilku miesiącach Jagiellonia wykupiła “Grosika”. W pozostałych ośmiu spotkaniach, pięciokrotnie wygrywała Legia, a 3 z nich kończyły się podziałem punktów. Jeśli pod uwagę weźmiemy 7 ostatnich spotkań, bilans jest jeszcze gorszy dla klubu z Podlasia – 4 wygrane Legii i 3 remisy, bilans bramek 11:3 na korzyść mistrza Polski.

Co z sektorem gości?

Przed spotkaniem nie brakowało kontrowersji w związku z naprawianym sektorem gości na stadionie w Białymstoku. [Tekst o tym na watch-esa.pl tutaj – przyp. red.] Problem w tym, że remont ma się rozpocząć dopiero po dzisiejszym meczu. Do niedawna białostocki klub twierdził, że nie wpuści do połowy grudnia kibiców drużyn przyjezdnych, w związku ze zniszczeniami dokonanymi przez fanatyków Widzewa Łódź, przed spotkaniem rezerw Jagiellonii w III lidze. Kilka dni temu zapowiedziano, że w przypadku sprzedaży wszystkich biletów na sektory gospodarzy, klub na sektor gości wpuści kibiców Jagiellonii. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, miejmy nadzieję, że nikomu nic się nie stanie. Wszakże wpuszczanie ludzi na “zdemolowaną” część trybun może być dla nich niezwykle niebezpieczne. Lider kontra Mistrz powinien odbywać się przy udziale kibiców obu klubów.

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Bartosz Frankowski z Torunia, który w tym sezonie sędziował jeden mecz Legii – przegrane spotkanie w Niecieczy. Również był rozjemcą w zaledwie jednym spotkaniu Jagiellonii – z Górnikiem Łęczna, wygrane przez białostoczan 2:0.

“Superpiątek” w CANAL+Sport startuje już o godz. 20:00, natomiast pierwszy gwizdek 30 minut później. Lider kontra Mistrz – zapowiada się super!

A jeśli chcecie ten mecz uwzględnić w waszych kuponach i oskubać bukmachera, to za dosyć ciekawe uważamy dwa zdarzenia. #typujESIE

Typ: Over 1.5 bramek w meczu. Kurs: 1,24
Typ: Over 3.5 żółtych kartek w meczu. Kurs: 1,30

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok