Obserwuj nas

Lechia Gdańsk

Nad morze po zwycięstwo | Lechia – Śląsk

W ostatnich tygodniach Śląsk przegrywał z Lechem i Legią. Trzy drużyny z “L-ką” na początku są często wymieniane wśród faworytów do zdobycia mistrzostwa. Do hat tricka brakuje tylko porażki z gdańską Lechią.  Porażki Śląska – 3:0 z Lechem, 0:4 z Legią, a jak zagra z Lechią? Śląsk jedzie nad morze po zwycięstwo!

“L->7”

Na chwilę odwróćmy trochę literkę “L”, a wyjdzie coś podobnego do liczby “7”.

Siedmiu inwestorów interesuje się zakupem piłkarskiego Śląska. Zdradził to prezydent miasta Rafał Dutkiewicz:

“Dotychczas chęć kupna piłkarskiego Śląska wyraziło siedem podmiotów.”

Wśród nich m.in. – Chińczycy, Niemcy, firma ze Stanów Zjedonoczonych oraz tajemniczy polski deweloper – poinformował Przegląd Sportowy.

Niemców reprezentuje Thomas von Heesen – były trener Lechii. Jakiś czas temu miał gościć klub z Oporowskiej. Działał on tez przy przejęciu Lechii.

Powiązania z Lechią

Za ciekawy “smaczek” można uznać też, że w gdańskiej drużynie występuje aż trzech byłych piłkarzy Śląska – bracia Paixao i Mila.

Flavio Paixao przed meczem:

“Myślę, że jesteśmy dziesięć razy lepsi od nich, ale musimy to udowodnić na boisku.”

Dobrze, że Flavio pokusił się o te “ale”, bo znajdującą się przed ostatnią kolejką niżej od Śląska Wisłą przegrali. Nie zapominajmy też o Pawle Żelemie, który zanim został prezesem Śląska działał w Lechii. Żelem, mimo utraty “prezesostwa” pozostał w klubie.

Rywale z nad morza

Jak wskazuje terminarz Śląsk w ostatnich trzech kolejkach, w tym roku mierzy się z trzema klubami z Pomorza (Pogoń, Lechia, Arka). Pogoń jest już odhaczona przynajmniej do podziału punktów (0:2 w Szczecinie, 1:1 we Wrocławiu). Rewanż z Lechią już dzisiaj (pierwszy mecz 0:0). Z Arką Śląsk przegrał 2:0 w Gdynii. Na rewanż z Arką czekają na kibiców WKS-u obniżone ceny biletów. Jak widać o zwycięstwo z zespołami z nad morza  i pomorza bardzo trudno. Gorszej frekwencji już nie powinno być, ponieważ ta ostatnia na meczu z Pogonią (4001 widzów) była najgorszą od 3 listopada 2007 roku, kiedy na Stadionie Olimpijskim w 2 lidze było 3500 kibiców (mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała).

Fakty przedmeczowe

W Śląsku prawdopodobnie nie zagra podstawowy lewy obrońca – Augusto (uraz, zmieniony w 60 minucie z Pogonią). Dla mnie jeden z najlepszych piłkarze w Ekstraklasie na swojej pozycji. Jednak zawirowania w obronie są dużo większe w Gdańsku. Kontuzjowani są Maloca i Stolarski. Dwa transfery z Benfici Lizbona – Nunes i Vitoria nie prezentują się za dobrze, a gra tego drugiego jest zagrożona z powodu urazu.

Celeban największą siłą Śląska?

Lepsza skuteczność Celebana może pokrzyżować plany kolejnego zwycięstwa Lechii u siebie (dotąd 22 punkty w Gdańsku, najwięcej w lidze na swoim boisku). Kapitan WKS-u w meczu z Legią i Pogonią dochodził do sytuacji jak kilka sezonów temu jeszcze przed wyjazdem do Rumunii. Z Pogonią strzelił fantastyczną bramkę piętą i nawet trafił do siatki po raz drugi, ale sędzia zauważył lekkie “muśnięcie” Bilińskiego i odgwizdał pozycję spaloną. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

“Jego partnerzy dostarczyli mu piłki jak kiedyś, gdy zdobywał po 5-6 bramek w sezonie. Jeśli będzie takie otrzymywał, będzie dla nas częściej strzelał.” – powiedział po meczu z Pogonią trener RUmak.

Świetnie, że mimo słabej gry napastników (Biliński, Mervo) ktoś w tej drużynie ma jeszcze ciąg na bramkę i dochodzi do naprawdę dobrych sytuacji.

Śląsk z Rumakiem nawiążę do magii Geralta na Płotce?

Taki na dzień dzisiejszy jest Śląsk pod przewodnictwem Rumaka. Walczyć piłkarzom nikt nie zabroni. Waleczny też jest Geralt na swojej Płotce, ale bez magii nie byłby najlepszym wiedźminem. Śląskowi właśnie brakuje tej “magii”, aby mógł na swoim Rumaku wygrać ze zdecydowanie lepszym rywalem. Czy zwycięstwo Śląska jest realne? Przekonamy się dziś w Gdańsku po 23.

Zapowiedź meczu Śląska – infografika

[vc_single_image image=”17106″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”]

Dolny Śląsk. Właściciel, założyciel i redaktor naczelny Leicester-City.pl

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Lechia Gdańsk