Obserwuj nas

Transfery

Nowe opcje w ataku Arki. Trytko i Barišić blisko beniaminka.

Arkę Gdynia powinni wkrótce zasilić dwaj nowi napastnicy. Na zgrupowanie żółto-niebieskich na Cyprze dotarł dziś Josip Barišić, a lada chwila powinien do niego dołączyć także Przemysław Trytko. Podpisanie umów z nowymi zawodnikami ma zwiększyć konkurencję w ataku beniaminka ekstraklasy.

Poszukiwanie nowego napastnika w przypadku Arki wydawało się oczywistością. Jesienią z dostępnych Grzegorzowi Nicińskiemu napastników nie zawiódł jedynie Rafał Siemaszko. „Siema” wciąż wydaje się być mocno niedoceniany, mimo tego, że zdołał zdobyć 4 bramki będąc żelaznym rezerwowym (jesienią 15 razy wchodził z ławki, rozegrał łącznie 523 minuty). Dariusz Zjawiński strzelanie zakończył jeszcze w lipcu, a wracający po długiej przerwie Paweł Abbott trafiał jedynie w Pucharze Polski. Dodatkowo dwaj ostatni doznali niedawno kontuzji. Działacze klubu nie ukrywali, że najchętniej pożegnaliby Zjawińskiego już zimą.

Kibice z kolei, więdząc o tym, że klub poszukuje napastnika, mocno się już niecierpliwili. W mediach przewinęło się kilka nazwisk, brakowało jednak konkretów. Na oba zimowe zgrupowania żółto-niebiescy wyjeżdżali bez nowego snajpera. Wygląda jednak na to, że czekanie się zakończyło. Dziś na zgrupowanie Arki na Cyprze dołączył Josip Barišić, a wkrótce jego śladami powinien podążyć Przemysław Trytko.

Chorwacka gwarancja jakości

Barišić pokazał, że potrafi strzelać gole, dołączając w 2015 roku do Zawiszy Bydgoszcz. W trakcie rundy wiosennej osiem razy znalazł drogę do bramki rywali. Podobnie było w kolejnym sezonie, już w barwach Piasta Gliwice, kiedy Chorwat zdobył 11 bramek w 34 spotkaniach. Gorzej wiodło mu się w obecnym sezonie, w którym stracił zaufanie Radoslava Latala. Wydaje się, że mimo dobrej formy w rozgrywkach, w których Piast zdobył wicemistrzostwo, Czeski trener nie darzył Barišicia dużą sympatią. Jesienią napastnik sześć razy pojawiał się na boisku w wyjściowym składzie, raz spędził na boisku 90 minut i zaledwie raz trafił do siatki. W Gliwicach odsunięto go od składu dość lekką ręką. W Arce jednak może znów zacząć strzelać, jeżeli pokaże właściwe zaangażowanie i zaufa mu trener Grzegorz Niciński.

Nowy-stary Trytko

Przemysław Trytko występował już w Arce w latach 2008 – 2010, gdy ta grała w ekstraklasie. Po występach w barwach żółto-niebieskich był w Jagiellonii Białystok, Polonii Bytom i niemieckim Carl Zeiss Jena. Po powrocie do Polski przez 2,5 sezonu występował w Koronie Kielce. Z kolei przez kilka ostatnich miesięcy był piłkarzem FK Atyrau z Kazachstanu, w którego barwach zdobył 7 bramek w 28 spotkaniach. Mimo stosunkowo niedługiego pobytu w Gdyni w przeszłości, to własnie Arkę napastnik darzy dużą sympatią. Świadczy też o tym fakt, że pojawi się na zgrupowaniu mimo ofert z zagranicy. Ciężko się spodziewać, że Trytko zagwarantuje dużą liczbę bramek, ale w Arce powinien mocno zwiększyć konkurencję. Nie powinno zabraknąć mu też chęci gry.

Po zakontraktowaniu dwóch napastników, Dariusza Formelli i Luki Zarandi, przednie formacje Arki wydają się być uzupełnione. Klub poszukuje jeszcze środkowego obrońcy, który będzie walczył o miejsce w składzie z Michałem Marcjanikiem, Krzysztofem Sobierajem i Dawidem Sołdeckim.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Transfery