Obserwuj nas

Rozgrywki

To jest Ekstraklasa, tego nie zrozumiesz – czyli kochamy co nasze

W końcu wróciła! Długo wyczekiwana, przaśna, zabawna, dla kilku żenująca, ale jednocześnie kochana. Kochana, bo nasza – LOTTO Ekstraklasa. Nie było jej przez 52 dni. W tym czasie wielu kibiców ekscytowało się ligami głównie zachodnimi, ale gdy nadszedł czas powrotu naszej piłki, wybór był prosty. Któż chciałby przeoczyć piłkarskie święto z Chorzowa czy Płocka? Tylko wariat, by nie obejrzał takiego widowiska. To jest właśnie Ekstraklasa, tego nie zrozumiesz 🙂

W tym sezonie nie było kolejki, po której byśmy nie byli zaskoczeni czy to kiksem, czy ładną bramka. Tak było i tym razem. Zapraszamy na kontynuację cyklu “To jest Ekstraklasa, tego nie zrozumiesz”.

#1 Jeszcze nie zaczęli grać, a już przekładają

Liga się jeszcze na dobre nie zaczęła, a już przed pierwszym gwizdkiem dowiedzieliśmy się, że spotkanie w Lublinie się nie odbędzie. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych mecz został przełożony na 7 marca. Uff, nasze kobiety mogą być spokojnie, bo 8 marca tylko jakaś Liga Mistrzów…

#2 Visnakovs bramkarza nie zaskoczył

Ostatnimi czasy przypomniano o fantastycznej przewrotce Rooneya w meczu derbowym przeciwko The Citizens. Napastnik chorzowskiego Ruchu najprawdopodobniej również chciał zapisać się w kartach futbolu. Niestety na jego nieszczęście strzał “delikatnie” mówiąc nie wyszedł mu, a bramkarz jedynie mógł popatrzeć na Visnakovsa z politowaniem. Na zabawną sytuację LOTTO Ekstraklasa nie kazała nam zbyt długo czekać.

#3 Robak strzela tylko z karnych?

Z jednej strony to drugi najskuteczniejszy obecnie piłkarz ligi. Z drugiej zaś dużo bramek strzela z rzutów karnych, a kibice zarzucają mu nieskuteczność. Można powiedzieć “na dwoje babka…”, ale patrząc na sytuację, którą zmarnował w spotkaniu ze “Słonikami” musimy przyznać, że kibice mają jednak prawo mieć pretensje do swojego snajpera. Takie sytuacje powinien wykorzystywać z zamkniętymi oczami.

#4 Kiksy, kiksy, kiksy

Taka jest właśnie nasza liga. Kochamy naszą własną niedoskonałość i to jest piękne. Trzeba wspierać swoje dziecko w każdym momencie. Trzeba z nim być w dobrych i tych gorszych chwilach. To dziecko dostarcza nam zarówno radości jak i zniesmaczenia. Kolejny przykład? Dośrodkowanie, a raczej “dośrodkowanie” Diego, który reprezentuje barwy Cracovii. Podopieczny Jacka Zielińskiego chyba musi potrenować nie tyle celność dośrodkowań, co w ogóle trafianie w piłkę.

5# Mały jesteś wielki

Dośrodkowanie, piłka wybita przed pole karne i uciekający od niej Patryk Małecki. Chłopie, dlaczego jej nie przyjmiesz? Chłopie, dlaczego uciekasz? To wiedział tylko “Mały”. Ni stąd, ni zowąd uderzył piłkę w taki sposób jakiego nie powstydziłby się Zlatan Ibrahimovic. Ta bramka jest o tyle specyficzna, że żaden komentarz nie odda tego co można zobaczyć.

#6 Magiera chcesz w trąbę?

Podczas spotkania Arki Gdynia z mistrzem Polski doszło do niecodziennego incydentu. Lekko podchmielony Pijany kibic Arki przeskakuje barierki i wkracza na teren boiska. Podchodzi do trenera Magiery i rzuca w niego kilka słów. Co najlepsze? W początkowej fazie ochrona obiektu robi kompletnie nic. Nie była w stanie zapobiec temu zdarzeniu, a dopiero po czasie odciągnęła intruza… dziwna sytuacja. Gdy stoisz na schodach podczas meczu stewardzi są pierwsi, by zwrócić ci uwagę, lecz gdy pojawia się trochę agresji ze strony kibica nie robią nic. Coś tutaj nie gra.

[vc_video link=”https://www.youtube.com/embed/lnZXNvtYvvc” align=”center”]

#7 Do trzech razy sztuka

Merebashvili “zmaścił” kolejną wyśmienitą okazję. Pamiętacie jak przedryblował sobie bramkarza, by później nie trafić do pustej bramki? Pewnie, że pamiętacie. Tym razem wykonał znakomity rajd. Minął obrońcę, bramkarza, a następnie… nie trafił w piłkę i wylądował na dupie.

Bilans tej kolejki? Jeden “emejzing goal”, pięć podśmiechujek i jedna sytuacja, która nie powinna była się zdarzyć! To jest właśnie Ekstraklasa, tego nie zrozumiesz 😉

Ekstraklasa, logistyka, studia, gotowanie. @watch_esa

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Rozgrywki