Obserwuj nas

Górnik Zabrze

Małe derby Śląska? Górnik Zabrze – GKS Tychy

Przed nami inauguracyjne spotkanie wiosennych rozgrywek 1. ligi, w którym to Górnik Zabrze podejmować będzie rywala ze śląskiej ziemi – GKS Tychy. Czego można spodziewać się po tym spotkaniu? Z pewnością święta na trybunach. Po okresie przygotowawczym w obozie zabrzan znów tli się nadzieja na dobrą grę i rychły powrót na najwyższy poziom krajowych rozgrywek. Zapraszamy na krótką zapowiedź meczu, który jednocześnie jest małymi derbami Śląska.

#Nowy sponsor tytularny

Co się zmieniło w 1. lidze? Pozyskała ona sponsora tytularnego. Od kilku dni to już Nice 1. Liga. To zdecydowanie krok ku większej profesjonalizacji. Lecz tekst nie o tym, a o spotkaniu najbardziej utytułowanego klubu w historii polskiej piłki.

#Gospodarze

Głód zwycięstwa kibiców zabrzańskiego Górnika po okresie przygotowawczym jest ogromy, o czym świadczy fakt, że pula biletów, która była dostępna na ten mecz oscylowała w granicach 18000, a na osiem godzin przed rozpoczęciem spotkania biletów dostępnych zostało 2000 wejściówek. Czy będzie komplet? Pewnie nie, ale niewiele miejsc będzie pustych, co tylko podwyższy poziom tego widowiska.

W Zabrzu w ostatnim czasie doszło do lekkiej przebudowy składu. Do drużyny dokooptowano czterech nowych piłkarzy, w których pokładane są nadzieje na obecną rundę. Do drużyny z Zabrza dołączył były zawodnik Słoweńskiego ND Gorica – Sandi Arcon, młodzieżowy reprezentant Słowacji, który ostatnio reprezentował AS Trencin – Denis Janco, hiszpański stoper, który ma być alternatywą dla Bartka Kopacza – Denis Suarez oraz niejaki Meik Karwot, którego ciężko jest zweryfikować ponieważ tułał się on po niższych ligach niemieckich. Znając jednak umiejętności i ambicje szkoleniowca Górników, zrobi on wszystko by nowi zawodnicy szybko wkomponowali się w zespół i pomogli drużynie w walce o awans.

Podczas okresu przygotowawczego Górnik Zabrze odbył dwa obozy treningowe. Trener Brosz miał więc sporo czasu, by zdecydować jaką osiemnastkę wypuści do boju na spotkanie inauguracyjne, choć pierwsze mecze po przerwie zimowej zawsze są pewną niewiadomą. Mimo nie najlepszych wyników podczas gier kontrolnych kibice wspinają się na szczyt możliwości i obdarowują trenera Brosza ogromnym zaufaniem. Nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć dobrego spotkania i poukładania jednej z najbardziej zasłużonych drużyn w historii.

#Goście

Po drugiej stronie barykady tyski GKS. Również kibice tej drużyny w licznym gronie przybędą na Roosevelta 81. Jak podają fora kibicowskie GKSowi przyznano 880 biletów, które rozeszły się niczym kreple (pączki) w tłusty czwartek. Pamiętajmy, że jest to spotkanie TYLKO pierwszej ligi, a mimo to zainteresowanie jest ogromne. Ostatni raz w Zabrzu tak wielu kibiców było na spotkaniu pucharowym z warszawską Legią.

Wracając do GKSu – ostatnio do drużyny dołączył doświadczony ekstrakasowymi spotkaniami Radosław Pruchnik, który dotychczas reprezentował Górnik Łęczna. W barwach drużyny z Tych pod lupę wielu ekspertów i kibiców trafi pewnie także Jakub Świerczok, który po nieudanych podbojach Bundesligi oraz Ekstraklasy trafił do klubu, gdzie będzie mógł odbudować swoją formę strzelecką (bo pewności siebie mu na pewno nie brakuje).

#Podsumowanie

Na co można w tym spotkaniu liczyć? Mamy nadzieję, że przede wszystkim na gorącą atmosferę na trybunach. Jeżeli chodzi o widowisko piłkarskie, to uczucia są mieszane. Pierwsze spotkania nigdy nie są zbytnio emocjonujące. Jednakże gospodarze ciągle będą starali się walczyć o awans do LOTTO Ekstraklasy, więc nie mogą odpuszczać żadnego meczu. Z kolei goście muszą w tym sezonie zrobić wszystko by ich przepiękny stadion nie musiał znów gościć drugoligowych drużyn. Typowy mecz walki? Czas i boisko zweryfikuje.

Ekstraklasa, logistyka, studia, gotowanie. @watch_esa

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Górnik Zabrze