Obserwuj nas

Legia Warszawa

Vadis Odjidja-Ofoe na celowniku Besnika Hasiego

Vadis Odjidja-Ofoe znalazł się na celowniku trenera Besnika Hasiego. Były szkoleniowiec Legii Warszawa zostanie najprawdopodobniej trenerem Olympiakosu Pireus i pierwszym jego celem transferowym będzie namówienie najlepszego zawodnika Ekstraklasy do występów w greckiej lidze.

Sprawa oczywiście nie jest przesądzona, bo i sam trener jeszcze kontraktu nie podpisał. Jak podaje nasze źródło, veto postawili kibice Olympiakosu. Wśród nich dość duży odsetek stanowią ludzie o poglądach dość negatywnie podchodzących do sprawy niepodległości Kosowa. Jak wiemy, Besnik Hasi jest Albańczykiem z Kosowa i to jest głównym powodem braku ostatecznego podpisu pod kontraktem, jednak jego warunki zostały już w dużej mierze uzgodnione.

Sceptyczny Vadis

Trener Besnik Hasi przedstawił już listę potencjalnych transferów i widnieje tam Vadis Odjidja-Ofoe. Mam jednak dobrą wiadomość dla kibiców Legii. Najlepszy pomocnik Legii i Lotto Ekstraklasy dosyć sceptycznie podszedł do tematu. Liga grecka to nie jest już to co kiedyś. Kryzys mocno nadszarpnął jej poziom.

Jak przyznał sam zainteresowany – to co wydawało się nierealne, zaczyna nabierać sensu i jest prawdopodobne, że Vadis Odjidja-Ofoe zostanie w Legii na przyszły sezon. Oczywiście nie mogę tego przesądzić, bo Belg miał fantastyczny sezon w Ekstraklasie, odbudował się piłkarsko i jest wielu chętnych na jego zatrudnienie. Vadis to najlepszy zawodnik według InStat, najlepszy zawodnik i pomocnik według piłkarzy grających w Ekstraklasie. Na pewno Legia dostanie kilka ofert, na pewno prezes Dariusz Mioduski będzie chciał przedłużyć roczny kontrakt Vadisa w Legii. Belg świetnie zaaklimatyzował się w Warszawie. Jak twierdzi Krzysztof Stanowski, w rozmowie z jego menedżerem ten przyznał, że Vadis nawet zakochał się w klubie i kibicach. Gra całej Legii opierała się na tym zawodniku i jeśli Wojskowi myślą o ponownym podboju Ligi Mistrzów muszą zrobić wszystko by zatrzymać Vadisa Odjidję-Ofoe. Całkiem realnym scenariuszem jest, że Vadis zostanie jeszcze pół roku w Legii.

Teksty o zainteresowaniu Gent i Anderlechtu, które ukazały się dziś w prasie belgijskiej są wyssane z palca – cytuję moje źródło „It is bullshit!”. Oczywiście było takie zainteresowanie, ale pół roku temu. Na tę chwilę nie ma takiego tematu.

Jak myślicie, jest szansa na zatrzymanie Vadisa Odjidji-Ofoe? Czy bez niego Legia ma szansę na awans do Ligi Mistrzów?

Legia | zwolennik Czerczesowa | uwielbiam taktyczne rozkminki | były piłkarz i prezes | IT ekspert | bezpośredni | żartowniś | fan Ekstraklasy

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Legia Warszawa