Connect with us

Jagiellonia Białystok

Jaga Benefit – czyli Białystok rusza po karnety!

jaga benefit

15 stycznia Jagiellonia Białystok rozpoczęła sprzedaż karnetów na rundę wiosenną 2018 Ekstraklasy. Tym razem nie jest to jedynie zwykła sprzedaż. Jagiellonia uruchamia swój system lojalnościowy Jaga Benefit!

Karnet gwarantuje zobaczenie na żywo pięciu meczów z: Cracovią, Lechią Gdańsk, Wisłą Kraków, Arką Gdynia i Wisłą Płock oraz dodatkowo 3 lub 4 mecze w rundzie finałowej.

Sprawdziłem, jak przebiega sprzedaż karnetów korzystając z ogólnodostępnego systemu rezerwacji. Do wtorku do godziny 14 sprzedało się 689 miejsc, co wydaje się dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę, że pierwszy domowy mecz Jagiellonia rozegra u sobie dopiero 17 lutego z Cracovią.

Dlaczego dla mnie tak ważnym tematem jest liczba sprzedanych karnetów? To właśnie karnetowicze są najwierniejszymi fanami Jagi. Im ich więcej, tym przyjemniej ogląda się mecze przy Słonecznej. Uwielbiam, jak trybuny są pełne! Mecz przy wypełnionym stadionie ogląda się zupełnie inaczej. Jest to święto, spektakl „dwóch aktorów”, czyli zawodników na boisku i kibiców na trybunach. Nie ma nic lepszego, jak wiwat całego stadionu nazwiska strzelca, a później wspólne śpiewanie dżingla Zenka. Przypominam sobie mecze z poprzedniego sezonu, na których był komplet. Zawsze, niezależnie od wyniku, taki mecz był niewiarygodnym przeżyciem. Atmosfera, ekscytacja nie do opisania. Świetnie to wygląda w telewizji, a jeszcze lepiej na żywo.

Dlaczego moim zdaniem nie warto zwlekać z zakupem? Najlepiej wrócić do końcówki poprzedniego sezonu, kiedy dzięki bardzo dobrej grze Jaga do końca biła się o mistrza, a bilety na ostatnie mecze rozeszły się w tempie błyskawicznym. Jak przyznawała na twitterze Pani Prezes Syczewska, zainteresowanie było tak duże, że w mimo wyprzedania wszystkich wejściówek, codziennie do klubu dzwonili kibice z prośbami o bilety. Kupując karnet nie trzeba się tym martwić. Nasze miejsce jest zarezerwowane i nie musimy czatować przed komputerem na start sprzedaży wejściówek.

Kolejnym powodem, dla którego warto kupić karnet, jest wprowadzony niedawno przez klub program lojalnościowy Jaga Benefit. W dużym uproszczeniu: klub nagradza kibiców punktami (1 złotówka = 1 punkt) za zakupy biletów i gadżetów klubowych (trzeba się zarejestrować w systemie podając swój e-mail). Dla osób, które zakupią karnet na rundę wiosenną 2018 przewidziany jest bonus w postaci podwojenia przysługujących punktów. A punkt można wymienić na bardzo ciekawe nagrody np. na kolację z wybranym zawodnikiem 🙂

Chciałbym by obrazki znane z Widzewa, gdzie karnety są wyprzedane na kilka dni przed startem ligi, stały się też normą w Białymstoku.

To mój pierwszy tekst na łamach watch-esa. Jeżeli masz do tekstu uwagi lub chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie frekwencji, najlepszego meczu Jagi pod względem kibicowskim na jakim byłeś, napisz komentarz 🙂

Grzegorz Wilk

Źródło: kalkulacje własne na podstawie systemu sprzedaży biletów na stronie Jagiellonia Białystok

Kanał youtube: https://t.co/UV3WPRuoWS

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Jagiellonia Białystok