Connect with us

Jagiellonia Białystok

Lodu w Warszawie i Białymstoku

Pogoda w ciągu ostatnich dni lutego nie rozpieszcza. Temperatury sięgające prawie 20 stopni mrozu są zjawiskiem odmiennym od spotykanego w ostatnich latach. Jak się jednak okazuje, fani LOTTO Ekstraklasy nie są podatni na spadki temperatur, gdyż w głowach kibiców wrze nawet wtedy, gdy wszystko inne zamarza.

Profilaktyczne tonowanie nastrojów przyda się w obozie Jagiellonii. 9 punktów w trzech meczach to dorobek okazały, gra całkiem przyjemna dla oka. Nie należy się jednak za mocno nakręcać, gdyż znany jest przypadek świetnego startu Lecha w rundzie wiosennej zeszłego sezonu i późniejszej zadyszki. Ponadto do końca zostało jeszcze sporo kolejek, a prawdziwy sprawdzian umiejętności i przygotowania zawodników do rundy będzie miał miejsce w Warszawie w starciu z Legią. No i właśnie! Tu dochodzimy do meritum. A w zasadzie do historii pewnego posta na Facebook’u…

W tym miejscu rodzi się sporo pytań. Osobie zarządzającej profilem należy zadać pytanie co miała na myśli wrzucając zdjęcie, którego opublikowanie było ewidentną i marną prowokacją (bo nie wydaje mi się by zamieszczono je przypadkowo). Jeszcze więcej pytań rodzi się pod adresem gorącogłowych kibiców stołecznego klubu, komentujących to zdjęcie. Naprawdę myślicie, że roztańczeni po zwycięstwie Brazylijczycy myśleli tak dalekosiężnie i tak przebiegle, że chociażby na sekundę pomyśleli o obrażaniu rywala z następnej serii gier?  Abstrahując już od wątpliwej celowości zarówno Gutiego jak i zachowania osoby prowadzącej profil, jak to się stało, że stołeczni kibice, uważający się za lepszych od białostockiej „wioski” dali się w na tyle łatwy sposób sprowokować, by rzucać tradycyjnymi już określeniami „wioska, dzicz, białoruś” i tym podobne. Znienawidzona „Białoruś” potrafiła jednak trochę lepiej zareagować.

„Tisze jediesz, dalie budiesz”

„Tisze jediesz, dalie budiesz” głosi spopularyzowane ostatnio w Polsce rosyjskie powiedzonko. Mniej rabanu, więcej pracy, aby pod koniec maja cieszyć się ze swojego miejsca w tabeli. Warto to sobie wziąć do serca i położyć sobie trochę lodu na głowę zarówno w stolicy, jak i na Podlasiu.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Jagiellonia Białystok