Obserwuj nas

Rozgrywki

Watch Ekstraklasa – o co tu chodzi?

Witam! Nazywam się Paweł Nowak i jestem pomysłodawcą projektu Watch Ekstraklasa. Chciałbym Wam w tym wpisie przybliżyć ideę serwisu, chciałbym także zachęcić Was do współpracy. Ok, to zaczynamy.

Pomysł zrodził się dosyć niedawno, wertując strony piłkarskie brakowało mi serwisu, który skupiałby opinie kibiców. No dobra powiecie: „są blogi kibiców”. Tak są i jest to świetny pomysł dla ludzi, którzy dosyć często piszą. Nasz projekt umożliwia pisanie wtedy kiedy masz wenę twórczą, nie zmusza Cię do codziennych wpisów. Brzmi ciekawie, prawda?

Drugi powód to brak obiektywizmu serwisów sportowych. Nie wiem czy istnieje coś takiego jak obiektywizm, a zwłaszcza w środowisku piłkarskim. Kibic Lecha Poznań nigdy nie będzie obiektywny w sprawie swojego klubu, a tym bardziej wobec wrogiej Legii Warszawa. Jednak gdy złożymy wszystkie opinie kibiców w jeden pakiet zwany Watch Ekstraklasa może wyjść coś bliskie słowu „obiektywny”.

Moim marzeniem jest czytać opinie kibiców z różnych stron barykady o tym samym meczu, chciałbym czytać zarówno felietony wychwalające pomysły  na przykład PZPN, jak i te które nie pozostawią na nich suchej nitki. Pełny obraz polskiej piłki, tak aby każdy mógł wyciągnąć coś dla siebie.

Podsumowując:
 • 100% polskiej piłki
 • 0% polityki
 • każdy kibic ma swój głos

Z założenia treści nie będą moderowane, ale zastrzegamy sobie prawo do usuwania artykułów obrażających osoby lub kluby. Wszystkie felietony będą podpisane przez autora. Każdy posiadający swojego bloga będzie mógł go zareklamować, ale treści na naszej stronie muszą być unikalne i nie mogą być kopią wpisów z Waszych blogów.

Nie chciałbym, aby projekt był traktowany jako mój prywatny, zależy mi na tym aby to był NASZ serwis – serwis kibiców kochających polską piłkę nożną. Pomysł z założenia jest projektem typu „non-profit”. Jak do tej pory sami utrzymujemy serwer, domenę oraz inne potrzebne narzędzia do zarządzania portalem.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem wszystkie kwestie związane z Watch Ekstraklasa 🙂

Zapraszam do pisania na łamach Watch Ekstraklasa, promowania swoich zdjęć sportowych, a także do pracy przy tworzeniu serwisu. Życzę udanych felietonów i wielu godzin spędzonych na czytaniu naszych wpisów.

Ze sportowym Pozdrowieniem!

1 Comment

1 Comment

  Leave a Reply

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Advertisement

  Musisz zobaczyć

  Zobacz więcej Rozgrywki