Obserwuj nas

Rozgrywki

[Nasz news] Energa wejdzie do Wisły Kraków!

„Drodzy kibice!

 

Wczoraj pojawił się na naszej stronie news, w którym podałem, że spółka Energa stanie się sponsorem Wisły Kraków. Dzisiaj na portalu internetowym Twitter oficjalne konto spółki zaprzeczyło tym doniesieniom. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak przeprosić za wcześniejsze wprowadzenie Was w błąd. Mam nadzieję, że przez tę pomyłkę nie straciliśmy Waszego zaufania i nadal będziecie wspierać rodzinę WE.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Patryk Kapa, zastępca red. nacz. Watch-esa.pl”

***

Nieoficjalnie jedna ze spółek Orlenu zostanie sponsorem drużyny Wisły Kraków. Oficjalny komunikat będzie wydany prawdopodobnie pod koniec sezonu.

Orlen, ale jakby nie-Orlen.

Marka „Orlen” jako sponsor Wisły jest znana kibicom ekstraklasy. Ale płockiej Wisły… Natomiast ostatnio w kuluarach mówiło się, że gigant naftowy zostanie sponsorem również krakowskiej Wisły. Dziś wiemy, że będzie to jedna ze spółek powiązanych z  grupą Orlen.

Od razu trzeba nadmienić, że oficjalny komunikat prawdopodobnie zostanie opublikowany przez klub po zapewnieniu sobie utrzymania. Wtedy też wyjaśni się kwestia pozostania w Krakowie trenera Hyballi. Ta sprawa ostatnio najbardziej interesuje kibiców. Za to nowy sponsor zapewne chciałby firmować swoją marką partnera, który ma już poukładane sprawy wizerunkowe.

Warunki współpracy

Nowy sponsor będzie widniał na koszulkach piłkarzy Wisły. Wiele wskazuje na to, że w miejscu, które obecnie zajmuje logo bukmachera „LvBet”. Z tą firmą z kolei klub podjął rozmowy na temat zmiany dotychczasowych warunków współpracy.

Jednak Energa

Od kilku miesięcy mówiono o nowym sponsorze Wisły Kraków, z którym współpraca miałaby się rozpocząć od następnego sezonu. Najczęściej w rozmowach pojawiał się Orlen. I jakby nie patrzeć informacje w części zostały potwierdzone. Nowym sponsorem ma bowiem zostać jedna ze spółek grupy Orlen – Energa. Wydaje się, że wejście Energi do Wisły Kraków to ruch dobry dla obu stron – Orlenu i klubu. Orlen nadal będzie kojarzony z Wisłą Płock, a dodatkowo jego spółka zyska kolejne pole do promocji. Kto jak kto, ale akurat kibice „Białej Gwiazdy” mocno utożsamiają się z klubem i na tej zażyłości może zyskać też Energa.

Kibic. Piłka Nożna: od A-Klasy do Ekstraklasy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki