Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Wypowiedzi przed meczem Legia – Jagiellonia

Przed nami mecz pierwszej kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Jagiellonią Białystok. Przeczytajcie wypowiedzi przedmeczowe obu trenerów.
Besnik Hasi na konferencji:

Jak wygląda fizycznie Michał Pazdan po Euro? Czy Chce pan go od razu wprowadzać na 90 minut do gry?

Michał Pazdan trenował z drużyną dwa razy. Nie będziemy ryzykować, bo grał we wszystkich meczach na Euro.

Jak wygląda sytuacja z Arkiem Malarzem? Jest już gotowy czy potrzebuje jeszcze odpoczynku po kontuzji?

Wczoraj trenował normalnie z zespołem, dzisiaj weźmie udział w zajęciach i po nich zdecydujemy o jego występie. Nie można mówić o kontuzji – to było tylko naciągnięcie.

 

Jesteśmy po losowaniu 3. rundy eliminacji LM, jak trener ocenia przeciwników: Trencin lub Ljublanie?

We wtorek gramy ze Zrinjskim. Gdy awansujemy do kolejnej rundy, będziemy myśleć o Trencinie czy Ljublanie. Na ten moment koncentracja jest skupiona na meczach z Jagiellonią i Żrinjskim.

 

Jaka jest opinia trenera na temat Lotto Ekstraklasy?

Wczoraj oglądałem mecze eliminacji Ligi Europy z udziałem polskich drużyn, dzisiaj będę oglądał mecze pierwszej kolejki Ekstraklasy. To ciężka liga przede wszystkim pod względem fizycznym. Przygotowywałem zespół właśnie pod tym kątem, ale nasze przygotowania nie były idealne, bo wypadło nam pięciu podstawowych zawodników będących na Euro, dlatego na pewno mamy pewne braki w przygotowaniu fizycznym.

 

Co może trener powiedzieć na temat Jagiellonii?

Oglądałem ich mecze sparingowe, jednak nie pokazali wtedy wszystkiego, na co ich stać z powodu dużej ilości zmian. Wyróżniłbym w tym zespole Vassiljeva, poza tym mają także innych dobrych zawodników. Jeśli pozwolimy im rozwinąć skrzydła w grze, możemy mieć spore problemy. Nie wszyscy zawodnicy powrócili do pełni sił po kadrze, myślę jednak, że jesteśmy w stanie wystawić drużynę, która wygra nam mecz. Najważniejsze jest to, by jutro zdobyć komplet punktów przed własną publicznością.

 

Michał Probierz – trener Jagiellonii Białystok

Z pewnością trzeba docenić drużynę, która w jednym sezonie zdobywa mistrzostwo i Puchar Polski. Legia ma wprawdzie swoje problemy, a my przygotowywaliśmy się do tego spotkania, jak i do całej rundy. Chcemy dobrze wystartować w nowym sezonie i to jest dla nas najważniejsze. Później będziemy krok po kroku patrzeć na następne spotkania. Z pewnością po trzech pierwszych meczach będziemy sporo mądrzejsi, bo czekają nas bardzo ciężkie wyjazdy do Lecha i Legii, a także mecz z Ruchem Chorzów na własnym boisku. To będzie dla nas pewnego rodzaju weryfikacja, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni i przygotowani do rozpoczęcia sezonu. W poprzednim sezonie przegraliśmy na boisku wyraźnie, ale w piłce to, co było wczoraj, jest już nieaktualne.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok