Obserwuj nas

Rozgrywki

Nowym trenerem Lecha Poznań Adrian Gula?

Prawdopodobnie nowym trenerem Lecha Poznań jutro zostanie Adrian Gula z MŠK Žilina. Gula wydaje się pewniakiem na to stanowisko po zwolnieniu Jana Urbana. Już dużo wcześniej w kontekście zastąpienia Urbana byli wymieniani Radoslav Latal czy Myron Markiewicz.

Kolejorz kilka razy próbował ściągnąć Gulę do Poznania i najprawdopodobniej teraz się to uda. Ciekawostką jest fakt, że Adrian Gula ma ważny kontrakt z MŠK Žilina do 2018 roku i trzeba będzie za niego zapłacić kwotę odstępnego w wysokości 100 tysięcy euro! Jak na trenera, kwota całkiem spora i biorąc pod uwagę polskie warunki, to sytuacja dosyć niecodzienna. Pokazuje jednak to determinację  władz „Kolejorza” i bezwzględną chęć zmiany. Wydaje się, że decyzja o zwolnieniu Jana Urbana zapadła już dużo wcześniej. Właściciele Lecha jednak czekali z pożegnaniem Urbana do czasu aż znajdą następcę. Ruchy Rutkowskich udowadniają, że „Kolejorz” jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w walce o Mistrza Polski.

Gula dostanie w Poznaniu duży kredyt zaufania i będzie mógł budować Lecha po swojemu. Słowak preferuje ofensywny styl  gry, stawia na młodych zawodników i potrafi ich promować. Przykładem może być Milan Skriniar, który podobnie jak Linetty, został sprzedany przez MŠK Žilina do Sampdorii Genua.

Nazwisko Guli było też kilkakrotnie wymieniane w kontekście objęcia Legii Warszawa, jednak finalnie zawsze wybierano innych trenerów.

Wczoraj Gula wraz ze swoim zespołem wygrał mecz z niedawnym przeciwnikiem Legii w eliminacjach do Ligi Mistrzów FK AS Trenčín i to aż 4:0!

Konferencja prasowa, na której zostanie przedstawiony nowy trener odbędzie się 30 sierpnia o 13:00.

Czy to będzie dobra decyzja? Pokażą najbliższe mecze i ligowa tabela w czerwcu 2017.

[Już po publikacji tekstu okazało się, że trenerem Lecha został Nenad Bjelica]

 

4 komentarze

4 Comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki