Obserwuj nas

Watch typy

Typowanie 29. kolejki Ekstraklasy #SztukaFryzjera

Ruszamy z typowaniem 29. kolejki.

Jeszcze tylko dwie kolejki i całe to „ósemkowe” szaleństwo będzie już za nami. Wrócą stare dobre — komu one przeszkadzały? – mecze o pietruszkę, a i kibice będą mogli oczekiwać trochę lepszych występów swoich piłkarzy. Zanim to jednak nastąpi trzeba się jednak chwile przemęczyć.

Zestaw par 29. kolejki

Piątek

Po meczu w Kielcach nie spodziewamy się niczego widowiskowego. Korona jeszcze niedawno miała wielkie szanse na górną ósemkę, które jednak bardzo szybko zaczęły spadać, więc — jak się pewnie domyślacie — styl ważny nie będzie, ważne będą punkty. Zagłębie jest w podobnej sytuacji, więc partia szachów kroi nam się niezła.

Dokładnie tego samego spodziewamy się w drugim meczu. Będąca o włos od górnej ósemki Cracovia zagra z Miedzią, która o byt ligowy drżeć będzie do końca, więc dla nich każdy punkt będzie na wagę złota.

Sobota

Sobotę rozpoczniemy w Białymstoku, czyli miejscu, w którym przewidywana jest kolejna ofiara ligowego żniwiarza trenerów. Każda strata punktów z beniaminkiem z Sosnowca może oznaczać koniec przygody Irka Mamrota z Podlasiem.

Dużo spokojniej powinno być w Krakowie. Pewny już gry w grupie mistrzowskiej Piast za wszelką cenę umierać pod Wawelem nie musi, a dobrze grająca Wisła potrafi stworzyć dobre widowisko, gdy tylko rywal nie zamuruje własnego pola karnego. Spodziewamy się więc dobrego meczu i wielu fajnych akcji z obu stron.

Tak widowiskowo raczej nie będzie w Gdańsku. Stracone punkty w derbach na pewno wpłynął na to jak z Lechem zagra ekipa Stokowca. Kolejorz niebędący jeszcze pewnym gry w grupie mistrzowskiej też raczej na Lechię nie rzuci się od pierwszych minut, więc jeśli mamy wskazywać, to bliżej temu meczowi będzie do pojedynku w Białymstoku niż Krakowie.

Niedziela

Zwolnienie trenera Arki stało się faktem, choć nie mamy żadnych wątpliwości, że diametralnie stylu jej gry to nie odmieni. Pogoń to solidny zespół, który co prawda miewa słabsze dni — jak wczoraj w Poznaniu, czy wcześniej z Zagłębiem — ale jakości ma wystarczająco dużo, by górną ósemkę przypieczętować już w tej kolejce. Co by nie powiedzieć po prostu im sie należy.

Należy się też spodziewać, że ciężkie warunki Legii postawi Górnik. Punkt wywalczony na trudnym terenie w Lubinie to jedno, ale u siebie Zabrzanie muszą wygrywać, by rundy finałowej nie grać wciąż z pistoletem przy skroni. Legia zaatakować będzie musiała, więc Angulo i spółka powinni mieć sporo możliwości do kontr.

Poniedziałek

Z kronikarskiego obowiązku napiszemy, że w poniedziałek odbędzie się mecz Nafciarzy ze Śląskiem. Nic wartego uwagi.

Grać, wybierać, decydować i niczego nie żałować.


Regulamin
Do uczestniczenia w konkursie potrzebujemy Twojego maila, wymagane jest także podanie pseudonimu lub imienia i nazwiska. Jeśli wygrasz, będziemy prosili Cię o dane adresowe do wysyłki nagrody. Aby wygrać, trzeba wytypować najwięcej poprawnych wyników meczów w danej kolejce. Jeśli ten sam wynik osiągnie dwóch lub więcej graczy, wygrywa ten, który szybciej wysłał do nas typy.


Nie znaleziono żadnych pól.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Watch typy