Obserwuj nas

Watch typy

Typowanie 30. kolejki Ekstraklasy #SztukaFryzjera

Ruszamy z typowaniem 30. kolejki.

Uff. Jeśli o zeszłym sezonie można napisać, że był słaby, to ten obecny to wprost manifestacja bylejakości. Na całe szczęście faza przygotowawcza się już kończy, a zaczynają prawdziwe rozgrywki o stawkę. Kluby więc robią groźne miny i prężą muskuły już teraz, by zająć przed ich startem wygodną pozycję wyjściową.

A potem? Potem to już będzie ukochany przez wszystkich Puchar Maja i prawdziwie sztuczne emocje, które do ligi wnosi podział tabeli. Kwintesencja Ekstraklasizmu 🙂

Zestaw par 30. kolejki

Co na górze?

Najciekawiej będzie oczywiście w górnej połówce tabeli. Lechia, Legia, Piast, Cracovia i Zagłębie Lubin grupę mistrzowską mają już zagwarantowaną, a o pozostałe trzy miejsca walczyć będzie aż 5 klubów: Jagiellonia, Lech, Pogoń, Wisła, Korona. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie ma Jaga, gdyż jej do zaklepania sobie ósemki wystarczy remis. Problem polega na tym, że Lechowi, aby osiągnąć ten sam cel będzie potrzebne zwycięstwo.

Łatwego zdania nie będzie mieć Pogoń. Aby mieć pewność gry w grupie mistrzowskiej, musi swój mecz wygrać, a jedzie przecież na Łazienkowską. Wojskowi zaś na stratę punktów pozwolić sobie nie mogą, by dystans do liderującej Lechii nie był zbyt wielki. Wygrać musi też krakowska Wisła, tyle że ona jedzie do Lubina, który już nic nie musi, co w tej lidze znaczy tyle, że… no nie wiadomo co znaczy. Równie dobrze wynik można losować kośćmi do gry.

Swoje szanse — choć iluzoryczne — ma też Korona. Musi tylko… (za 90minut.pl)

KORONA zapewni sobie grę w grupie mistrzowskiej, jeśli:
– wygra, Pogoń i Wisła przegrają, Lech nie przegra oraz Korona odrobi stratę dziewięciu bramek do Pogoni

Jak dla nas nic trudnego 🙂

Co na dole?

Bez względu na rozstrzygnięcia w górnej połówce dwa zespoły, którym nie uda się finisz rundy zasadniczej i tak będą mogły spać spokojnie. Przewaga punktowa na poziomie 10-13 punktów to dystans nie do odrobienia w 7 meczach. Skoro tak o dwa miejsca „premiujące” spadkiem walczyć będzie tylko sześć ekip. Zresztą wyjaśnia to fajnie Paweł Mogielnicki:

W najgorszej sytuacji jest Zagłębie Sosnowiec, ale swój mecz rozegrają z Wisłą Płock, która dopiero co zmieniła trenera. Patrząc na to jak Sosnowiczanie prezentują się w ostatnich kolejkach to może być dla nich siedmiolwoy krok do utrzymania. W podobnej sytuacji jest Miedź, która swój mecz rozegra ze staczającym się po równi pochyłej zespołem bez trenera, czyli Arką. Wygrana powinna dać legniczanom spory oddech.

Ciekawy pojedynek odbędzie się też we Wrocławiu. Śląsk prezentuje się ostatnio fatalnie, a Górnik jest na fali wznoszącej. Co podpowiada Logika Ekstraklasy pewnie wiecie, ale my mamy dziwne wrażenie, że tym razem weźmie sobie wolne na żądanie i wszystko odbędzie się zgodnie z przewidywaniami.

***

Jest w tym wszystkim jakiś element zaskoczenia. Kto mógł przypuszczać, że tak ułoży się tabela i wylosowane dawno temu pary ostatniej kolejki przyniosą nam tyle emocjonujących na pozór pojedynków? Kto mógł przypuszczać, że będzie to też ostatnia kolejka #SztukaFryzjera w tym sezonie? A jednak stało się.

Z naszej strony chcemy Wam już teraz podziękować. Prawie 400 osób wzięło udział w zabawie, co jest dla nas świetnym wynikiem. Niestety w coraz mocniej okrojonym składzie redakcji nie jesteśmy w stanie prowadzić naszej zabawy dłużej, szczególnie że czeka nas kilka zmian, które niebawem będziemy ogłaszać. Tak czy inaczej, to była prawdziwa przyjemność, a resztę się wytnie 🙂

A teraz już tylko:

Grać, wybierać, decydować i niczego nie żałować.


Regulamin
Do uczestniczenia w konkursie potrzebujemy Twojego maila, wymagane jest także podanie pseudonimu lub imienia i nazwiska. Jeśli wygrasz, będziemy prosili Cię o dane adresowe do wysyłki nagrody. Aby wygrać, trzeba wytypować najwięcej poprawnych wyników meczów w danej kolejce. Jeśli ten sam wynik osiągnie dwóch lub więcej graczy, wygrywa ten, który szybciej wysłał do nas typy.


Nie znaleziono żadnych pól.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Watch typy