Connect with us

Rozgrywki

Fantasy Multiliga – parę pomysłów mi w głowie miga!

To już dziś! Zawsze czekamy na nią cały sezon. Upajamy się emocjami, nagłymi zwrotami akcji. Drużyny na przemian awansują do górnej ósemki i z niej wypadają. Dziś tak nie będzie – podział na grupy A i B wyklarował się pierwszy raz od istnienia ESA37 jeszcze w 29. kolejce. Nie znaczy to jednak, że emocji zabraknie, choćby dzięki Fantasy Ekstraklasie. Przedstawię tradycyjnie przegląd piłkarzy wartych uwagi przed ostatnimi meczami fazy zasadniczej.

PODSUMOWANIE 29. KOLEJKI

Mecze w środku tygodnia potoczyły się w kontekście Fantasy przewidywalnie. Legia, grająca wreszcie na swoim stadionie, łatwo pokonała Arkę. Ucierpieli jedynie posiadacze Majeckiego i Karbownika, bowiem już w pierwszej minucie wicemistrzowie kraju stracili bramkę. W konsekwencji uciekły dodatkowe punkty za czyste konto. Lech z kolei rozprawił się w bardzo dobrym stylu z będącą ciągle w dołku Pogonią. Do sporej niespodzianki doszło za to w Gdańsku, gdzie Lechia zagrała słabo, a Cracovia bardzo dobrze. Można było jednak wybrać spośród Lechistów przyzwoicie punktującego zawodnika.

OCENA POLECANYCH PIŁKARZY

Na poprzednie okienko transferowe zaproponowałem trzech piłkarzy. Nie sprawdził się zupełnie Giorgi Merebaszwili, który nie wyszedł w podstawowym składzie. Liczyłem na sportową złość Gruzina, a trener Sobolewski nie dał mu tej możliwości. O tym też pisałem w ostatnim tekście – rotacje mogą „zabić” naszą grę i taktykę w doborze piłkarzy. Na tym jednak złe wieści się kończą! Dani Ramirez, którego polecałem nawet na kapitana (u mnie w składzie wystąpił w tej roli) dołożył do swojego dorobku bramkę i asystę, a w Fantasy szczęśliwe 13 pkt. Pomocnik Legii Warszawa – Luquinhas – strzelił jedną z pięciu bramek i uzyskał w 29. kolejce 8 pkt. Były to więc całkiem łakome kąski.

WARTOŚCIOWI PIŁKARZE NA NAJBLIŻSZĄ KOLEJKĘ

Mecze rozgrywane w formie Multiligi mają względem Fantasy spore ułatwienie. Transfery można przeprowadzać do 17:45, a już o 17:00 podane zostaną składy drużyn. W przypadku braku w podstawowym składzie naszego zawodnika, możemy śmiało zmienić koncepcję. Sam mam zamiar właśnie poczekać i upewnić się że ci, których kupię i wystawię, zagrają od początku. Kto tym razem potwierdzi swoją formę bądź pozytywnie zaskoczy?

  1. Michał Chrapek (Śląsk Wrocław) – cena: 2,1 mln

Teoretycznie szykuje się dla Śląska łatwy mecz z ostatnim ŁKSem. Fakt, że Łodzianie odstają nie znaczy oczywiście, iż wszystko do końca ciurkiem przegrają. Śląsk miał w teorii najprostszy terminarz na ostatnie 5 kolejek. Nie do końca go wykorzystał. Chrapek nie przedłuży wygasającego kontraktu i odejdzie z Wrocławia. Może to kwestia mobilizacji w poszukiwaniu nowego klubu, ale zaczął ładnie prezentować się w liczbach. Bramki, asysty, miód na uszy dla menadżera w Fantasy! Nie jest to oczywisty wybór – Polaka ma w składzie zaledwie 12% osób. Ja mu jednak zaufam. Warto wspomnieć, że Chrapek jest wykonawcą ewentualnych rzutów karnych w Śląsku. Co więcej, ŁKS przystąpi do meczu osłabiony pauzującymi za kartki Vidmajerem i Srnicem.

  1. Sergiu Hanca (Cracovia) – cena: 2,7 mln

Po serii 6 przegranych meczów z rzędu, Cracovia pokazała niezły futbol w Gdańsku. Może jestem naiwny, ale uważam, że dziś wypunktują w mniej lub bardziej okazały sposób Wisłę Płock. Goście tego spotkania są generalnie ciężką do rozgryzienia ekipą, o czym świadczą osiągane przez nich wyniki. Gdy wydaje się, że są faworytem – zawodzą. Kiedy mówi się o porażce, ci jak na złość zdobywają punkty. Trener Probierz zapewne kontynuować będzie zwycięską, ofensywną taktykę z wtorkowego meczu. Rumun wrócił ostatnio po pauzie za kartki i zaliczył asystę. Jeśli zawodnicy z Krakowa przez te parę dni nie stracili formy z Krakowa, to myślę, że warto spróbować znów postawić na nich w Fantasy. Na początek na jednego i niech to będzie Hanca!

  1. Dani Ramirez (Lech Poznań) – cena: 2,6 mln

Hiszpan jest w formie. Ponownie mocno na niego liczę, choć jeszcze nie wiem, czy w roli kapitana. Jego popularność stale rośnie, tym bardziej po dwucyfrowej zdobyczy punktowej w 27. i 28. kolejce. Odzwierciedla to także cena, która urosła o 0,2 mln. Lech jedzie do Kielc, a tamtejsza Korona ma nóż na gardle. Trener Bartoszek poukładał zespół, lepiej bronią i tworzą kolektyw. W obecnej sytuacji jednak punktów muszą szukać wszędzie i to nie pojedynczych, bo utrzymanie ucieknie bezpowrotnie. Na takie podejście czekać będzie Lech, a piłkarze uzdolnieni technicznie, jak Ramirez właśnie, będą mieć sporo przestrzeni. Uważam, że Dani ponownie ucieszy osoby, które mu zaufają. Niekoniecznie znów dwucyfrowym wynikiem, ale nie będą to też 2 pkt za wyjściowy skład.

CO WY O TYM SĄDZICIE?

Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii, co myślicie o moich propozycjach? Może macie inne koncepcje na dzisiejszą kolejkę? Piszcie!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki