Obserwuj nas

Rozgrywki

Rundę finałową w Fantasy Ekstraklasie czas zacząć!

Już tylko siedem kolejek dzieli nas od ostatecznych rozstrzygnięć w PKO Ekstraklasie, podobnie jak w grze Fantasy. Tabela podzielona na pół, a dla menadżerów kolejne dylematy. Stawiać na wyrównaną grupę mistrzowską czy liczyć na ostre lanie ze strony tych lepszych w spadkowej części tabeli?

PODSUMOWANIE 30. KOLEJKI

Ostatnie mecze fazy zasadniczej odbyły się pod znakiem dwóch zawodników – Dino Stigleca i Christiana Gytkjaera. Obrońca Śląska strzelił bramkę i zaliczył dwie asysty, a napastnik Kolejorza popisał się hat-trickiem. Ogólnie rzecz ujmując – można było solidnie zapunktować! Były też punktowe popisy piłkarzy, którzy zdecydowanie nie należą do tych pierwszego wyboru – Hostikka, Gajosa czy Exposito.

OCENA POLECANYCH PIŁKARZY

Moje przewidywania odnośnie trzech piłkarzy nie sprawdziły się. Nie był to dzień Hanci i całej Cracovii. Ten pierwszy, mimo niezłej próby strzału z dystansu, nie błyszczał. Podobnie Ramirez nie dołożył nic do swojego dorobku bramek i asyst. Jednak jego Lech wygrał do zera, dzięki czemu dostał dodatkowe 2 pkt. Wreszcie Michał Chrapek w ogóle nie wyszedł w podstawowym składzie. Tak jak doradzałem, można było prześledzić skład przed meczem i dokonać zmiany. Ja wybrałem Picha, który również się nie popisał.

TRENDY NA NADCHODZĄCĄ KOLEJKĘ

Nie ma się jednak co załamywać. Warto prześledzić swój skład pod kątem reszty sezonu. W związku z tym zadajmy sobie pytanie – czy warto stawiać na tych najlepszych? Oni grać będą przecież z teoretycznie silniejszymi drużynami. Z drugiej strony, wybierając drużyny z dolnej połówki, narażamy się na rotację wśród ekip, które utrzymanie mają (prawie) zaklepane. Idąc tym tropem, prześledziłem listę najczęściej kupowanych piłkarzy w tym okienku transferowym:

https://i.imgur.com/DvWZCl8.png

Wnioski nasuwają się same. Wśród piłkarzy mamy sześciu zawodników Górnika Zabrze, trzech Zagłębia Lubin i rodzynka z grupy mistrzowskiej – lechitę Gytkjaera.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

Zgadzam się z tym, co pokazuje powyższe zestawienie. Zagłębie gra u siebie z ŁKS-em. Goście wyglądają na pogodzonych ze spadkiem, na ostatni mecz we Wrocławiu nie dojechali. Zabrzanie z kolei na swoim stadionie, gdzie są piekielnie mocni, podejmować będą Koronę Kielce. Z tymi drużynami wiąże się jednak zagrożenie. Niekoniecznie w najbliższej kolejce, ale gdy teraz wygrają, będą już praktycznie pewni utrzymania. Końcówkę sezonu trenerzy mogą poświęcić na testowanie innych piłkarzy. Na dłuższą metę może się więc okazać, że inwestycja w tak sporą ilość zawodników z drużyn niezagrożonych spadkiem może być nieopłacalna. W dodatku ŁKS, mimo swej nieudolności, również będzie przygotowywał się do przyszłosezonowej kampanii i ponownej walki o Ekstraklasę. Dlatego nie jest powiedziane, że przegrają wszystkie mecze do końca.

OSOBISTE DYLEMATY

Sam z kolei zapędziłem się w kozi róg. Mój skład był doskonały do zeszłej kolejki, w której zdobyłem 77 pkt. Teraz, mając trójkę ze Śląska i Lecha, które grają odpowiednio z Legią w Warszawie i z Piastem w Gliwicach, mam sporo obaw. Części pewnie się pozbędę, nie chcę wchodzić w minusowe punkty za dodatkowe transfery. Mimo wszystko na tym się zapewne skończy. Niech to więc będzie -3, -6 pkt, ale nie więcej.

JAKIE TRANSFERY?

Przechodząc do konkretów – zgadzam się z trendem panującym wśród graczy. Lepszą inwestycją są dla mnie piłkarze Górnika aniżeli Zagłębia. Wynika to z prostej przyczyny, a raczej obawy. Owszem, dziś Lubinianie grają z ŁKS-em, ale potem jadą do Gdyni. W meczach z Arką zdarzało się, że niespecjalnie starali się ich skrzywdzić, gdy ci potrzebowali punktów. Górnicy grają z Koroną – mecz z pewnością cięższy, ale potem na rozkładzie Łódź.

Z meczów bezpośrednich pomiędzy TOP 4 ligi ciężko kogoś wybrać. Legioniści powinni poradzić sobie ze Śląskiem. Wszakże w meczu z Górnikiem brakło szczęścia, ale bramka Chudego była ostrzeliwana z każdej strony. Pekhart jednak już niepewny pierwszego składu. Wrócił Kante, Sanogo również pokazał się całkiem rozsądnie. W drugim meczu najlepsza defensywa kontra ofensywny Lech. Czy zachowają jednak swoje DNA w takim meczu? Czy trener nie zagra bardziej asekuracyjnie? Zbyt wiele pytań, ażeby stawiać na wielu piłkarzy z tych klubów.

WARTO DOŁĄCZYĆ – STARTUJE RANKING LOTTO

Jeśli jeszcze nie dołączyliście do mnie i kilkunastu tysięcy graczy, LOTTO dało konkretny powód, żeby to nadrobić! Uruchomiona została bowiem nowa liga LOTTO z atrakcyjnymi nagrodami głównymi, tj. Playstation 4 SLIM czy koszulką ulubionego klubu. Ponadto doładowania konta internetowego LOTTO, które rozdawane będą dla 100 najlepszych każdej z finałowych kolejek. Co najważniejsze – każdy startuje w niej od zera, nie będzie więc mowy o forowaniu tych, którzy stworzyli zespół wcześniej.

Szczegóły znajdziecie na poniższej stronie:

https://fantasy.ekstraklasa.org/news/ponad-11000-zlotych-do-wygrania

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki