Connect with us

Rozgrywki

[Ankieta] Napastnik sezony Ekstraklasy 2019/2020

  • Avatar

Od napastników oczekuje się przede wszystkim bramek, a ci w ubiegłym sezonie dostarczyli nam ich całkiem wiele. W przyszłej kampanii liczymy na kolejne piękne gole, choć pytaniem jest, kto je będzie strzelał, bo główni do tego pretendenci postanowili opuścić ekstraklasowe boiska i szukać szczęścia za granicą. Pomóż wspólnie wybrać nam najlepszego napastnika ubiegłego sezonu!

Christian Gytkjaer

Znany wszystkim kibicom PKO Ekstraklasy Duńczyk po raz kolejny udowodnił, że można na niego liczyć. W 34 meczach udało mu się zanotować aż 24 trafienia, co jak na piłkarza występującego w polskiej lidze, można uznać za naprawdę świetny wynik. Jedenaście spotkań zakończył z jedną bramką na koncie, w pięciu meczach zdobywał dublet, a raz – w meczu z kielecka Koroną – ustrzelił to, co atakujący lubią najbardziej, a więc hat tricka. Był niezwykle istotnym punktem zespołu, któremu często ratował punkty tak jak chociażby w wyjazdowej rywalizacji z Wisłą Kraków. Niemal na pewno w Polsce nie będzie już o nim głośno, bo ten będzie grał na zapleczu Serie A w AC Monza.

Rozegrane spotkania: 34
Zdobyte bramki: 24
Zaliczone asysty: 2
Procentowy udział przy bramkach: 37%

Igor Angulo

W sezonie 2018/19 król, a w kampanii 2019/20 vice-król strzelców PKO Ekstraklasy – to właśnie tym tytułem musi zadowolić się Igor Angulo, ustępując wspomnianemu wyżej Gytkjaerowi. Mimo przyzwoitych liczb Hiszpan nie powinien cieszyć się ze swoich dokonań, bo choć bramek zdobył 16, to w większości spotkań był po prostu niewidoczny czy też niewystarczająco skuteczny. Wartą odnotowania bramką, jest jednak ta strzelona Legii, która w dużej mierze przyczyniła się do ogrania lidera. 36-letni napastnik przyszłe lata spędzi Indiach w klubie FC Goa.

Rozegrane spotkania: 36
Zdobyte bramki: 16
Zaliczone asysty: 6
Procentowy udział przy bramkach: 43%

Damjan Bohar

Kolejny zagraniczny napastnik to urodzony w Słowenii Damjan Bohar, który nie tylko często strzelał, ale również aystował. Obok 15 bramek wykładał kolegom z drużyny piłkę pięciokrotnie. Niekwestionowany lider drużyny z Lubina był przymierzany do gry w ekipach Legii czy Lecha i do dziś tak naprawdę nie jest wiadomym, gdzie Bohar będzie gral w przyszłym sezonie. Menedżer zawodnika bowiem zapewniał, że jego klient nie przedłuży umowy z Miedziowymi, natomiast Zagłębie będzie oczekiwało za niego konkretnej kwoty.

Rozegrane spotkania: 36
Zdobyte bramki: 15
Zaliczone asysty: 5
Procentowy udział przy bramkach: 32%

Flavio Paixao 

Strzelec 14 goli w 31 meczach nadal pozostaje wierny Lechii. Zachwycił przede wszystkim w potyczce z Arką Gdynia, gdy strzelił 3 gole i rzutem na taśmę, w 96. minucie, zapewnił komplet punktów swojej ekipie. Jest to zawodnik, który wkrótce będzie zapewne myślał o zakończeniu kariery, ale bardzo realne jest to, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby w nadchodzącym sezonie dołączyć do elitarnego „Klubu 100”, do którego brakuje mu jedynie 20 bramek, a strzelenie ich w jednym sezonie nie jest dla niego przeszkodą nie do pokonania .

Rozegrane spotkania: 31
Zdobyte bramki: 14
Zaliczone asysty: 1
Procentowy udział przy bramkach: 31

Jarosław Niezgoda 

Pierwszy, a zarazem jedyny Polak w zestawieniu. Co prawda, zagrał jedynie w pierwszej części sezonu, jednakże wykręcił świetne liczby – 18 spotkań, 14 goli, a do tego dwie asysty. Z pewnością te statystyki byłyby znacznie lepsze gdyby były gracz Legii nie zdecydował się na transfer do MLS, w której także udawało mu się już trafiać. Kto wie – może to właśnie Niezgoda, a nie Gytkjaer odbierałby statuetkę dla najskuteczniejszego piłkarza polskich rozgrywek.

Rozegrane spotkania: 18
Zdobyte bramki: 14
Zaliczone asysty: 2
Procentowy udział przy bramkach: 40%

Najlepszy napastnik Ekstraklasy w sezonie 2019/2020

  • Cristian Gytkjaer (50% głosy/ów)
  • Jarosław Niezgoda (50% głosy/ów)
  • Igor Angulo (0% głosy/ów)
  • Damian Bohar (0% głosy/ów)
  • Flavio Paixao (0% głosy/ów)
Loading ... Loading ...

Fot.: Rafał Samsel 

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki