Connect with us

Lech Poznań

Jan Sykora piłkarzem Lecha Poznań

Lech Poznań, chcąc myśleć o Lidze Europy oraz liczyć się w walce o mistrzostwo Polski, musiał wzmocnić kadrę zespołu na nowy sezon. Nowym zawodnikiem klubu z Poznania został  pomocnik – Jan Sykora. Czech ma na koncie grę w reprezentacji swojego kraju.

Garść statystyk 

26-letni zawodnik urodził się 29 grudnia 1993 roku w Pilźnie. Najczęściej występuje na boku pomocy. Chociaż nieraz w swojej karierze był ustawiany jako ofensywny pomocnik. Swoją przygodę z piłką zaczynał w juniorskiej drużynie FC Švihov. Karierę seniorską rozpoczął w drużynie Sparty Praga. Jednak o tym rozdziale raczej wolałby szybko zapomnieć, ponieważ nie przebił się w pierwszym zespole. Do tego z drużyną rezerw spadł do III ligi. Jego ostatnim klubem w Czechach był FK Jabloniec, do którego został wypożyczony ze Slavii Praga. Obecnie trafił do drużyny wicemistrza Polski, z którą związał się czteroletnim kontraktem.

Jan Sykora reprezentował również barwy narodowe swojego kraju. Zaczynał oczywiście od grup młodzieżowych, aż w końcu został powołany do drużyny seniorskiej. Zadebiutował w niej 11 października 2016 roku w starciu z Armenią. W sumie zaliczył 10 występów w kadrze seniorskiej, w których zdobył jedną bramkę – w meczu z Islandią. 

Nasza ocena 

Kibice Lecha powinni być zadowoleni z tego transferu. Do Poznania przychodzi piłkarz, który potrafi grać w piłkę, umie zrobić różnice. Do tego grał w narodowych barwach. Tomasz Rząsa potwierdził, że od dawna obserwowali Czecha i jest to skrzydłowy, który pasuje do profilu zespołu z Poznania. Sykora miał bardzo udany poprzedni sezon. Zdobył w nim osiem bramek w dwudziestu dziewięciu spotkaniach. Sam zawodnik mówi o sobie, że jego największą zaletą jest kontrola piłki. Właśnie takich piłkarzy potrzebuje Lech, takich piłkarzy potrzebuje nasza liga. Ci będą podnosili poziom naszych rozgrywek. Mamy tylko nadzieję, że gracz, który całe życie występował w swoim kraju, będzie umiał zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Jeśli tak będzie, szybko stanie się czołowym piłkarzem Lecha.

Fot.: lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Lech Poznań