Connect with us

Wisła Kraków

Zwycięstwo Wisły nad Lechem – podsumowanie spotkania

wisła kraków

“Lukas Klemenz, wskakując do składu z powodu absencji Frydrycha był przez wielu wskazywany przed meczem, że będzie najsłabszym ogniwem “Białej Gwiazdy”. Sam tak uważałem, lecz on zaskoczył wszystkich. Grał bardzo pewnie w obronie, wystrzegał się błędów.”

Problemy kadrowe

Zacznijmy od tego, że przed meczem z “Kolejorzem”, wypadli z powodu kartek: Maciej Sadlok oraz Michal Frydrych. Czyli zawodnicy, którzy w starciu z Legią spisali się dobrze i byli ostoją w obronie Wisły. Musieli ich zastąpić odpowiednio: prawonożny – Łukasz Burliga oraz Lukas Klemenz. Z powodu kontuzji wypadli: Vullnet Basha, Fatos Beqiraj oraz Nikola Kuveljic, który wróci na boisko dopiero w marcu.

Przebieg spotkania

Ekipa z Poznania przeważała na początku spotkania. Stwarzała sobie sytuacje, niektóre dość groźne, lecz nie potrafiła umieścić piłki w siatce. Wszystko co leciało w światło bramki było wyłapywane przez świetnie dysponowanego Mateusza Lisa, który zasłużył na miano najlepszego zawodnika w meczu. Wisła nie prezentowała się jakoś niesamowicie dobrze, lecz grała solidnie w obronie. W dodatku formacja ofensywna ustawiona była wysoko i stosowała pressing, dzięki czemu Lech często tracił piłkę.W 42. minucie po strzale Tiby piłka odbiła się od ręki Klemenza. Sędzia Kwiatkowski wskazał na “wapno”. Po weryfikacji przy pomocy VAR, arbiter anulował “jedenastkę”.

W drugiej połowie na placu zameldował się Jakub Błaszczykowski, zmieniając słabo grającego Silvę. W 67. minucie Dawid Szot doskakując do rywala odebrał mu piłkę i podał do Yeboaha. Ten efektownie zagrał piłkę nad Moderem i podał do “Kuby”. Zawodnik z numerem “16” na koszulce posłał futbolówkę do Forbsa. W innym miejscu Savić zabrał za sobą obrońcę Lecha na prawe skrzydło, tworząc przestrzeń dla ”Błaszczyka”, Kostarykanin odegrał do kapitana, który zmieścił piłkę w siatce. Do końca spotkania Wiślacy bronili wyniku, przy okazji grając z kontry.

Doceńmy niedocenianych

Lukas Klemenz, wskakując do składu z powodu absencji Frydrycha był przez wielu wskazywany przed meczem, że będzie najsłabszym ogniwem “Białej Gwiazdy”. Sam tak uważałem, lecz on zaskoczył wszystkich. Grał bardzo pewnie w obronie, wystrzegał się błędów. Często blokował strzały rywali. Zagrywał tzw. lagi na napastników, które nie wychodziły mu może tak dobrze jak Frydrychowi, lecz były ok. Dzięki nim w niektórych sytuacjach mogliśmy utrzymać się na połowie Lecha.

Łukasz Burliga zagrał solidnie, nie popełniał dużych błędów. Raz zablokował strzał wślizgiem. Jedyne zastrzeżenia jakie możemy do niego mieć to to, że bywał czasami spóźniony. Dawid Szot, może nie zagrał tego spotkania niesamowicie, ale chciałbym zwrócić uwagę na to, że chłopak gra we wszystkich meczach w tym sezonie. (Opuścił tylko mecz z Górnikiem, z powodu choroby). I nadal prezentuje się dobrze. Cieszę się patrząc na to, że młody chłopak gra u nas po 90 min. i wygryzł starszych.

W końcu punkty

W meczach z Cracovią oraz Legią gra mogła zadowalać, lecz punktów – brak. Szczególnie w spotkaniu ze stołecznymi, drużyna na boisku prezentowała się ładnie, lecz punkty pojechały do stolicy. W Poznaniu było całkiem odwrotnie. Punkty już w Krakowie, dyspozycja średnia. Trzeba w tym momencie pochwalić Lisa, dzięki któremu w dużej mierze wygraliśmy. Prezentował się świetnie. W przodzie “Kuba” dodał dużo spokoju i gra wyglądała lepiej, pewniej. Nasz kapitan znów nas uratował. To zwycięstwo na pewno dodało zawodnikom dużo pewności siebie. Kibice mogą z optymizmem czekać na rundę wiosenną. W przypadku przegranej, drużyna miałyby tylko 2 pkt. przewagi nad PBB. Za to teraz wystarczy przepracować dobrze okres przygotowawczy oraz odpowiednio się wzmocnić i będzie dobrze :D.

Oceny Zawodników (skala szkolna)

Obrona: Lis  – 5, Szot – 4, Klemenz – 5, Mehremic – 4,5, Burliga – 3,

Pomoc: Zhukov – 3,5 , Plewka – 3 oraz wysunięci Yeboah – 4, Savić – 4, JCS – 2,5, i wchodzący Kuba – 4,5

Atak: Forbes – 4

 

 

 

Fan Wisły Kraków, baczny obserwator ekstraklasy oraz piłki niemieckiej.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Wisła Kraków