Connect with us

Rozgrywki

Czy pamiętasz składy z meczu Legia Warszawa – Real Madryt z Ligi Mistrzów 2016/17?

Jacek Magiera

Polska drużyna w Lidze Mistrzów. Brzmi jak coś surrealistycznego? A jednak to prawda. W sezonie 2016/17 Legia zakwalifikowała się do fazy grupowej Champions League. W pamięci kibiców najbardziej zapisał się remis Legii z Realem Madryt. Był to z pewnością jeden z najlepszych meczów Legii w historii. Czy pamiętasz składy w jakich wystąpiły obie ekipy?

Gdyby przed spotkaniem ktoś powiedział, że Legia zdoła urwać punkty Królewskim, to z pewnością zostałby wyśmiany. Drużyna z Warszawy po trzech spotkaniach zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej i z bilansem bramkowym 1:13. Co gorsza, Legionistów nie mogli wesprzeć ich kibice. Mecz z Realem odbył się przy pustych trybunach z powodu karygodnego zachowania ultrasów Legii podczas meczu z Borussią Dortmund. Real był niekwestionowanym faworytem. W końcu Królewscy byli obrońcami trofeum z sezonu 2015/16.

Mecz zaczął się dla Legii fatalnie, bo już w pierwszej minucie Real wyszedł na prowadzenie. Po 35 minutach Królewscy prowadzili już 2:0. Jeszcze przed przerwą Legioniści zdobyli bramkę kontaktową i druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie. Legia dokonała czegoś niemożliwego strzelając po przerwie dwie bramki. Siedem minut przed końcem prowadzili 3:2, ale prowadzenia nie utrzymali, a spotkanie zakończyło się remisem.

Pomimo wszystkich przeciwności Legia zdołała zremisować z Realem. Ten remis i późniejsze zwycięstwo ze Sportingiem dały Legii trzecie miejsce w grupie Ligi Mistrzów i awans do 1/16 finału Ligi Europy.