Connect with us

Rozgrywki

Aleksandar Kolev wraca do Mielca!

Kolev

Po niemalże 3 latach 28-letni bułgarski napastnik Aleksandar Kolev ponownie reprezentować będzie barwy Stali Mielec, z 92 numerem na plecach.

***

Zawodnik ściągnięty został do zespołu Stali, prowadzonego wówczas przez Zbigniewa Smółkę wiosną 2017 roku. W 15 spotkaniach, w których reprezentował mielecki klub, zdobył 7 bramek i zanotował 4 asysty. Kolejny sezon spędził już w Sandencji Nowy Sącz, która wywalczyła awans do Ekstraklasy. W 33 spotkaniach w Ekstraklasie strzelił również 7 bramek i zanotował 4 asysty, dodatkowo 1 trafienie dorzucił w Pucharze Polski. W kolejnej kampanii w poszukiwaniu kolejnych wyzwań, przeniósł się do Arki Gdynia, gdzie w 18 spotkaniach strzelił zaledwie 1 bramkę i zaliczył 4 kluczowe podania. Z Gdyni, po tamtym sezonie wywiózł Superpuchar Polski. Sezon 19/20 rozegrał w barwach 2 klubów. Pierwszą rundę z Rakowem Częstochowa, na drugą zaś część wrócił do Kazachstanu do Kaysara Kyzylorda. Całą tamtejszą kampanię, okrasił jedną bramką w Pucharze Polski.

Na swoim kanale YouTube, klub zamieścił krótkie materiał wideo z zawodnikiem , w którym mówi on następujące słowa:

– Cześć Stalowcy. Cieszę się, że wracam do Mielca, to jest mój drugi dom. Będę występował z numerem 92 i mam nadzieję, że razem utrzymamy się w ekstraklasie 

***

Zawodnik związał się umową do końca sezonu z możliwością przedłużenia o kolejny, jednakże patrząc na historię jego wojaży, nie należy nastawiać się na to, że zagrzeje on miejsce w Mielcu na dłużej.

Stal Mielec wygląda w tym sezonie naprawdę mizernie. Jedynym pozytywem tego sezonu, dla nich, jest fakt, że spada tylko jedna ekipa, a drugi benjaminek Podbeskidzie, swoją boiskową dyspozycją sięga dna. Mielecka drużyna wyprzedza ,,Górali” zaledwie o 4 punkty, więc mimo wszystko nadal z ligi mogą spaść. Widać, że włodarze chcą utrzymać zespół w Ekstraklasie. Transfer Koleva ewidentnie ma temu służyć, ale uważam, że nie jest to dobry kierunek.

Ratowanie się zawodnikiem, który kiedyś strzelił dla klubu 7 bramek, a po sprawdzeniu się w odrobinę cięższych Ekstraklasowych, czy zagranicznych warunkach po prostu nie dał rady, jest co najmniej dziwne. Zawodnik ma już 28- lat, a co za tym idzie młody już nie jest. Wyczynów strzeleckich za wielkich w CV nie posiada. Większego klubu niż Arka Gdynia też. Ciężko jest łudzić się, że nagle ,,odpali” i wybawi Stal, z widma spadku. Pozytywów szukać można w dziale finanse, gdyż zawodnik przyszedł bez konieczności opłacenia odstępnego.

***

Podsumowując, na ten moment wydaje się, że Stal Mielec utrzyma się w tym sezonie w Ekstraklasie, jednakże nie będzie to zasługa, ani Koleva, ani drużynowej rewolucji, tylko (tak jak w przypadku kilku innych klubów) fatalnej dyspozycji Podbeskidzia.

 

Fot. Materiały prasowe Stali Mielec

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki