Rozgrywki

Czy pamiętasz skład reprezentacji Polski z wygranego meczu z Niemcami ?

Po niecałym roku pracy selekcjonera Adama Nawałki, reprezentacja Polski podejmowała drużynę Niemiec. Jak dobrze wiemy, była to pierwsza oraz jedyna wygrana w historii reprezentacji Polski nad sąsiadami z Zachodu. Czy pamiętasz skład z tamtego spotkania? Sprawdź się w naszym Quizie!

Warto dodać, że reprezentacja Polski grała wtedy bardzo pragmatycznie. W pierwszej połowie Niemcy dominowali, na co dowodem może być fakt, że stworzyli aż 10 sytuacji bramkowych. Przy tym drużyna Nawałki nie oddała żadnego strzału na bramkę. W 51. minucie Łukasz Piszczek pokazał swoją wspaniałą technikę. Wykonując piękne wysokie dośrodkowanie w pole karne, gdzie Arkadiusz Milik zakończył je celnym strzałem w lewy dolny róg bramki. Od tego momentu na tablicy wyników widniało – 1:0. W 77. minucie na boisku pojawił się Sebastian Mila, zastępując strzelca bramki. 12 minut później Mila wykazał się dużym opanowaniem w polu karnym, gdy oddał strzał z pierwszej piłki. Polska – 2, Niemcy – 0.

Pamiętasz którzy piłkarze grali w tamtym meczu?

Fan Wisły Kraków, baczny obserwator ekstraklasy oraz piłki niemieckiej.