Obserwuj nas

Rozgrywki

Wisła Płock pozyskała nowego skrzydłowego – Susnjara

Luka Susnjara zasili szeregi Nafciarzy już od początku rundy wiosennej. Słoweński skrzydłowy trafił do Płocka na zasadzie transferu definitywnego. Piłkarz ostatnie miesiące spędził we francuskim FC Chambly.

Słoweńskie szlify

23-letni Słoweniec z Wisłą Płock podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Luka Susnjara szlify piłkarskiego rzemiosła zbierał w rodzimym kraju. Pierwsze kroki stawiał w klubie NK Domzale. Jest to jeden z najstarszych klubów w Słowenii położony nieopodal Lublany – stolicy Słowenii. W wieku 17 lat postanowił wyruszyć za granicę. Celem młodego zawodnika była Atalanta Bergamo. Nie trafił do seniorskiej drużyny, tylko do młodzieżówki Nerazzurrich. Domzale i Bergamo dzieli zaledwie 5 godzin drogi, więc rozłąka z rodziną miejscowością nie była bolesna. We Włoszech Luka spędził rok. W tym czasie strzelił 4 gole, notując 1 asystę w 20 meczach.

Po powrocie do NK Domzale w ciągu jednego sezonu był dwukrotnie wypożyczany do słoweńskich klubów: NK Dob i Zarica Kranj. Przed sezonem 2017/18  trafił do klubu NK Celje, który dobrze kojarzą w Śląsku Wrocław. W 2015 roku wrocławianie wyeliminowali NK Celje w 1. rundzie eliminacji do Ligi Europy. Jednak i tam nie zagrzał długo miejsca, bo zaledwie pół roku. Następnym przystankiem na drodze słoweńskiego piłkarza była NS Mura. W tym przypadku można mówić o większej stabilizacji, gdyż spędził tam 2,5 roku. W 89 meczach zdobył 16 bramek i 6 asyst.

Latem ubiegłego roku postanowił spróbować sił za granicą już jako senior. Trafił do zespołu francuskiego FC Chambly grającego na drugim szczeblu rozgrywkowym (zespół obecnie plasuje się w strefie spadkowej). Rozegrał 11 spotkań, z czego większość miała miejsce na początku sezonu. Nie strzelił żadnego gola, co może sugerować formę pomocnika, który będzie reprezentował barwy Nafciarzy.

Luka Susnjara ma za sobą także występy w kadrach młodzieżowych reprezentacji Słowenii od U-16 do U-21. Natomiast debiutu w seniorskiej kadrze jeszcze się nie doczekał.

Nieskuteczni napastnicy

W trakcie rundy jesiennej mogliśmy zauważyć, że napastnicy Wisły Płock nie wywiązywali się ze swoich zadań. Świadczy o tym m.in. klasyfikacja króla strzelców. Największą liczbą bramek w zespole Wisły może pochwalić się obrońca Alan Uryga. Natomiast napastnik Patryk Tuszyński, pozyskany przed rozpoczęciem tego sezonu (więcej na jego temat pisaliśmy tutaj), ma na koncie zaledwie dwie bramki. Jest to spore rozczarowanie. Zatem rodzi się pytanie, czy nowo pozyskany skrzydłowy Luka Susnjara będzie w stanie wzmocnić linię ofensywną Płocka? Na korzyść Słoweńca przemawia to, że jest lewo nożny. Trener Radosław Sobolewski będzie miał dodatkową opcję w rozegraniu.

Z pewnością pierwsze mecze przyniosą odpowiedź. Jednak należy pamiętać, że piłkarz nie spędził okresu przygotowawczego z drużyną Wisły, dlatego wdrożenie się w koncepcję przygotowaną przez Radosława Sobolewskiego może trochę potrwać. Ciekawy jestem, jak Luka stoi z kondycją. Jesienią nie rozegrał wiele spotkań, co może przełożyć się na słabą dyspozycję zawodnika przynajmniej na początku rundy wiosennej.

Fot. Materiały prasowe Wisły Płock

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki