Connect with us

Raków Częstochowa

Raków królem polowania? Kaczmarski w Częstochowie!

Iwo Kaczmarski został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Piłkarz podpisał umowę, która będzie obowiązywać do końca 2023 roku.

Korona Kielce

Kaczmarski jest wychowankiem Korony Kielce. Grał w zespołach młodzieżowych oraz drugiej drużynie “Złocisto-krwistych”. W Ekstraklasie zadebiutował w ubiegłym roku w meczu przeciwko Lechowi Poznań. Stał się wówczas najmłodszym zawodnikiem w historii klubu, który wystąpił na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W obecnym sezonie był podstawowym wyborem Macieja Bartoszka. Trzynastokrotnie wybiegał na murawę od pierwszej minuty. Trzeba przyznać, że mimo młodego wieku (16 lat) Kaczmarski już teraz może pochwalić się sporym doświadczeniem w seniorskiej piłce.

Wygrana bitwa o zawodnika

Raków staje się klubem, z którym coraz częściej muszą liczyć się największe marki Ekstraklasy. Według mediów pozyskaniem Kaczmarskiego zainteresowane były Legia Warszawa oraz Lech Poznań. Ostatecznie piłkarz trafił do Częstochowy, a to pokazuje, że pozycja Rakowa w polskiej piłce wciąż rośnie. Spekuluje się, że kwota transferu oscyluje w granicach 350 tys. euro, co jak na nasze warunki nie jest małą sumą. 16-latek jest trzecim zawodnikiem, po Cebuli oraz Szelągowskim, który w ostatnim czasie zamienił Koronę na Raków.

Oto co powiedział o zawodniku dyrektor sportowy “Czerwono-niebieskich”, Paweł Tomczyk:

Bardzo cieszymy się z pozyskania Iwo Kaczmarskiego do naszego zespołu. Jest młodym, perspektywicznym zawodnikiem i jego transfer wpisuje się w filozofię Rakowa. Mimo młodego wieku Iwo grał już w seniorach w I lidze, ma też już za sobą debiut w PKO Ekstraklasie. Mamy nadzieję, że w naszym klubie rozwinie się jeszcze bardziej i pokaże pełnię swoich umiejętności.

Przemyślany projekt

W częstochowskim klubie praktycznie wszystko układa się książkowo – dobra pozycja w lidze, świetna gra, ciekawe ruchy transferowe. Kluczem do sukcesu wydaje się decyzja o zatrudnieniu na stanowisko trenera Marka Papszuna. Trener ten ma coś, czego często brakuje ekstraklasowym szkoleniowcom – pomysł na grę. Włączając jesienią mecz Rakowa, można było zauważyć ofensywną piłkę oraz jasny plan na wykorzystanie atutów poszczególnych zawodników. Wiele mówi się, że w polskich warunkach wariant z trzema środkowymi obrońcami jest zbyt ryzykowny. Co robi Papszun? Wymyślił sobie, że jego zespół będzie grał w ustawieniu 3-4-3 i konsekwentnie ten zamysł realizuje. Ligowa tabela pokazuje, że to działanie jak najbardziej ma sens i przynosi sporo korzyści. Klub inwestuje również w przyszłość, pozyskując takie talenty jak: Szelągowski czy Kaczmarski. Muszę przyznać, że jestem wielkim fanem tego projektu. Na ten moment wydaje się, że w Częstochowie brakuje jedynie porządnego stadionu…

Podsumowanie

Kaczmarski to bardzo młody, obiecujący zawodnik, który ma już za sobą występy na poziomie Ekstraklasy oraz pierwszej ligi. Oczywiście jest to transfer przyszłościowy. Obecnie raczej nie będzie odgrywał w Rakowie roli pierwszoplanowej, jednak kwota, za jaką częstochowianie pozyskali piłkarza, każe myśleć, że władze kluby wiążą z nim spore nadzieje. W mojej opinii warto przyglądać się rozwojowi tego chłopaka, który ma papiery, by w przyszłości zostać piłkarzem, nawet światowej klasy.

Fot. Materiały prawe Rakówa Częstochowa

⚽️

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Raków Częstochowa