Obserwuj nas

AMP Futbol

Ampfutbolowi juniorzy wybiegną na murawę stadionu przy Reymonta!

Na ostatni weekend maja zaplanowane jest zgrupowanie Junior Amp Futbol, które współorganizować będzie Wisła Kraków. Główną atrakcją tego zgrupowania dla młodych adeptów będzie możliwość trenowania na murawie stadionu przy Reymonta22.  „Celem zgrupowania w Krakowie jest zachęcenie dzieci i rodziców z Małopolski do spróbowania gry w Amp futbol. Jako Wisła pragniemy otworzyć sekcję juniorską, dlatego zachęcamy do wspólnego treningu u boku naszych zawodników” – powiedział Krystian Kapłon, zawodnik seniorskiej drużyny Amp futbolu, w rozmowie na oficjalnej stronie Wisły Kraków.

Doświadczenie w Amp futbolu

Sekcja AMP futbolu Wisły Kraków powstała jesienią poprzedniego roku, łącząc się z Husarią Kraków. Treningi oraz turnieje, w których bierze udział zespół, pozwalają utrzymać dobrą kondycję fizyczną, ale przede wszystkim stanowią formę rehabilitacji społecznej i integracji zarówno w ramach drużyny, jak i otoczenia. Projekt za zadanie ma przełamywanie stereotypów na temat osób z niepełnosprawnościami, a także chęć aktywizacji tego środowiska. Jak dotąd największymi sukcesami tej sekcji był srebrny medal, za mistrzostwa Polski. Ta drużyna z pewnością ma spory potencjał do rozwoju na przyszłość. W dodatku teraz doszedł nam projekt dla najmłodszych adeptów.

Podobnie sprawa miała się w Legii Warszawa. Z początku powołano ekipę seniorską, a następnie, po jakimś czasie powstała sekcja dla młodych, która do dziś z powodzeniem funkcjonuje.

Świetna inicjatywa

Za decyzję władz krakowskiej Wisły należy tylko chwalić. Współorganizacja takie przedsięwzięcia może tylko zaprocentować. Junior Amp Futbol pomaga dzieciom, po amputacjach lub wadami kończyn w realizowaniu ich marzeń związanych z piłką nożną, mimo tego nieszczęścia, które ich spotkało.

Plan wydarzenia i komunikat Wisły

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zgrupowaniu Junior Amp Futbol, które odbędzie się w Krakowie (29-30.05.2021). Na dzieci czeka niezapomniana przygoda, zaś na rodziców cenne wsparcie, które zapewnią spotkania i rozmowy z opiekunami pozostałych uczestników programu. Nie może Was zabraknąć. Czekamy na Was! Organizator – Stowarzyszenie Amp Futbol Polska – pokrywa koszt noclegu i wyżywienia dziecka oraz jednego opiekuna dorosłego. Zapewniamy również komplet stroju piłkarskiego oraz sportowe kule.

Plan zgrupowania w Krakowie:

29.05.2021 SOBOTA
od 12:00 Zbiórka na stadionie Wisły Kraków
13:00 – 14:30 I Trening – stadion
15:00 Obiad w Loży Prezydenckiej
16:00 Warsztaty mentalne juniorów z Przemkiem Świerczem
18:00-19:30 II trening

30.05.2021 NIEDZIELA
10:00-11:30 III trening na stadionie

Sponsor Główny: Energa Grupa ORLEN
Oficjalny Sponsor: PZU
Dofinansowanie ze środków: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Fan Wisły Kraków, baczny obserwator ekstraklasy oraz piłki niemieckiej.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej AMP Futbol