Obserwuj nas

Rozgrywki

Jan Kliment nowym piłkarzem Wisły Kraków!

Jak poinformowała Wisła Kraków, jej nowym piłkarzem został Jan Kliment. 27-latek przeszedł do Wisły na zasadzie transferu bezgotówkowego, ponieważ jego umowa z 1.FC Slovácko wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Kilka słów o Klimencie

Jan Kliment urodził się w Jihlavie w 1993 roku. W tamtejszej drużynie i jej akademii stawiał pierwsze kroki. Następnie wysłano go na wypożyczenie do słowackiej Banskiej Bystricy. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach debiutował w barwach drużyny FC Vysočina. Po Mistrzostwach Europy U21 w 2016 roku przeniósł się do niemieckiej drużyny VfB Stuttgart. W Bundeslidzie nie przebił się. Rozegrał tylko 8 meczów i zdobył 1 bramkę. Po nieudanej przygodzie w Niemczech udał się do kraju Andersena. Podczas wypożyczenia w Bröndby Copenhagen IF wygrał nawet rywalizację z Kamilem Wilczkiem. W Danii spędził dwa sezony.  Po powrocie z wypożyczenia występował w rezerwach Stuttgartu, w których w 2019 roku zdobył sześć bramek. 6 stycznia 2020 roku podpisał kontrakt w drużynie 1.FC Slovácko. W drużynie prowadzonej przez Martina Svedika rozegrał jeden z lepszych sezonów podczas swojej kariery. Przez cały sezon zdobył 16 bramek, prowadząc 1.FC Slovácko do zajęcia 4. miejsca w tabeli.

Charakterystyka piłkarska

Kliment jest bardzo skutecznym napastnikiem, zdobył 10 bramek w tym sezonie Fortuna Liga. Spisuje się bardzo dobrze w tym sezonie. Jest również bardzo dużo biegającym zawodnikiem, który stara się pomagać w konstruowaniu akcji. Dzięki temu, notuje też sporo asyst. Mający słowackie obywatelstwo zawodnik może również występować na skrzydle. Jego głównymi atutami są szybkość, zwinność, drybling oraz dobre wykończenie. 27-latek nie ma również problemów z grą w powietrzu. W ostatnim sezonie zdobył kilka bramek głową. Trzeba też zaznaczyć, że lepiej spisywałby się pewnie, grając z drugim napastnikiem.

Dobry wybór dla Wisły

Patrząc na statystyki i umiejętności Klimenta nasuwa się nam od razu myśl, że będzie to przynajmniej niezły piłkarz dla „Białej Gwiazdy”. Do Krakowa przychodzi napastnik 4 drużyny ligii czeskiej (Przypomnijmy, że ta 4 drużyna ligii – 1.FC Slovácko będzie występować w następnym sezonie w Conference League), w najlepszym wieku dla piłkarza – 27-30 lat. Warto również dodać i zarazem pochwalić, że jest to pierwszy transfer do Wisły nowego dyrektora sportowego, Tomasza Pasiecznego.

Fan Wisły Kraków, baczny obserwator ekstraklasy oraz piłki niemieckiej.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki