Obserwuj nas

Legia Warszawa

Mahir Emreli zawodnikiem Legii Warszawa!

Mahir Emreli został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Były zawodnik Karabachu Agdam podpisze z warszawskim klubem umowę, która będzie obowiązywać przez trzy lata. Reprezentant Azerbejdżanu trafił do Warszawy na zasadzie wolnego transferu. Nowy nabytek najczęściej występuję na pozycji wysuniętego napastnika.

Wysoki, bramkostrzelny napastnik

Mahir Emreli miał już styczność z Legią Warszawa. Jesienią 2020 roku w eliminacjach do Ligi Europy  napastnik wszedł na boisko w 63. minucie. Wtedy Karabach Agdam wygrał z warszawskim zespołem 3:0. Nie zrobił on jednak czegoś, co mogłoby zapaść w pamięć kibiców z Łazienkowskiej. W całej swojej karierze zawodnik z Azerbejdżanu nie opuszczał granic swojego kraju. Przygodę zaczynał w FK Baku, w którym rozegrał tylko szesnaście spotkań.

Rozkwit jego talentu nastąpił po przejściu do Karabachu Agdam. Występuje tam od sezonu 2015/16. Przez cały pobyt w tym klubie zaliczył 185 występów, w których zanotował 67 trafień oraz 24 razy asystował. Emreli za szczególnie udany może uznać poprzedni sezon, w którym był na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców. W 22. spotkaniach zdobył aż 18 bramek i cztery razy jego podanie było ostatnim przed strzeleniem gola. Emreli jest również posiadaczem rekordu najszybciej zdobytego hattricka w rodzimej lidze. W meczu z FK Gabala (5:0) wszedł w 70. minucie i zdobył trzy bramki w nieco ponad trzy minuty. Natomiast, jeśli chodzi o występy reprezentacyjne, tutaj jest nieco gorzej. W pierwszej reprezentacji swój debiut zaliczył 1 grudnia 2017 roku. Do tej pory 26 razy wybiegał na murawę w barwach swojego kraju i tylko cztery razy znalazł drogę do bramki. Trzeba jednak przypomnieć, że Emreli ma dopiero 23 lata.

Konkurencja dla Pekharta

Nie ma co ukrywać, że Legia Warszawa posiada na ten moment jednego klasowego napastnika – Tomasa Pekharta. Miniony sezon był dla Czecha najlepszy w karierze, w którym mógł świętować zdobycie korony króla strzelców. Oprócz niego w kadrze Legii znajdują się Lopes, Kostorz, czy chociażby powracający z wypożyczenia Rosołek. Nie ma co ukrywać, że żaden z wymienionych oprócz Pekharta nie zapewni europejskiego poziomu. Reprezentant Azerbejdżanu zasłynął w swoim kraju, że jest jest niesamowicie skuteczny i parametry ma podobne do Czecha. Jednak Emreli wydaje się nieco zwrotniejszym zawodnikiem. Na pewno rywalizacja w drużynie mistrza Polski jest potrzebna.

Trzeba pamiętać, że w każdej chwili na stole może pojawić się oferta korzystna finansowo dla Pekharta. Myślę, że Czech nie będzie się zastanawiał i po prostu skorzysta z okazji. Nie ma co się dziwić, ponieważ napastnik ma już 31 lat. W takiej sytuacji Legia będzie miała do dyspozycji: Emreliego, Lopesa, Kostorza, Rosołka i Włodarczyka. Na obecny stan tylko Emreli wydaje się napastnikiem na poziomie europejskim. Jeśli Legia chce osiągnąć sukcesy w europejskich pucharach musi działać na rynku transferowym jak najszybciej. Ze względu na to, że im wcześniej Czesław Michniewicz dostanie pełną kadrę tym szybciej jego praca zaowocuje efektami. W Legii Emreli ma zarabiać około 300 tys. euro rocznie.

– Najważniejszy powód, dla którego przyszedłem do Legii, to regularna walka o tytuł i chęć rozwoju klubu dzięki grze w europejskich pucharach. Polska liga jest lepsza niż azerska i wiem, że występując w niej poprawię swoje umiejętności. Mam wielką chęć już dołączyć do kolegów na treningu – mówi nowy napastnik zespołu Mistrza Polski.

 

fot. Janusz Partyka/Legia.com

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Legia Warszawa