Obserwuj nas

Rozgrywki

Lech Poznań w końcu otworzył klubowe muzeum!

Jak dobrze wiemy, poznański klub już od lutego zapowiadał wspomniane otwarcie. No i jest! W poniedziałek, 20 grudnia oficjalnie otworzono klubowe muzeum z okazji setnych urodzin „Kolejorza”.

Jest to na pewno miła nowina dla fanatyków Kolejorza, gdyż na takie muzeum czekali od lat. „Koszt budowy wyniósł 2,5 miliona złotych i w całości został pokryty z budżetu Kolejorza„- czytamy na oficjalnej stronie klubu. Samo muzeum ma dość ciekawe umiejscowienie: znajduje się między wyjściem na murawę, a salą konferencyjną, czyli na I trybunie stadionu przy Bułgarskiej. To kameralne miejsce na pewno będzie wzbudzać zainteresowanie, a przy okazji znajduje się na trasie wycieczek stadionowych.

https://twitter.com/LechPoznan/status/1604783706215956480

Jakie eksponaty oraz atrakcje znajdziemy w muzeum?


Najważniejsze pamiątki
Podczas przechadzania się przez obiekt, znajdziemy tam takie pamiątki jak: nagrodę piłkarza meczu, którą otrzymał Bartosz Bosacki na mundialu w 2006 roku. Różne pamiątkowe koszulki, stare lampy stadionowe a co najważniejsze- klubowe trofea! W jednej z gablot znajdziemy nawet… jedną ze stron kontraktu Roberta Lewandowskiego w „Kolejorzu”!
Kabina krzyku
Kto by nie chciał sprawdzić się w głośności dopingu? W muzeum Lecha będzie to możliwe! W muzeum zamontowana została specjalna kabina, w której zwiedzający zmierzą swoją głośność dopingu!
Stare kasy
Przed wejściem pojawi się również stara kasa biletowa, która stała pod stadionem na poznańskim Dębcu. W kasie tej będzie można zrobić i wydrukować pamiątkowe zdjęcie.

Projekt nadal będzie rozwijany, a klub apeluje, aby przekazać „Kolejowe” pamiątki na potrzeby muzeum
-Muzeum powstało, ale taka inwestycja nigdy nie jest skończona i wciąż jeszcze w naszej ekspozycji mogą i będą następować zmiany. Po pierwsze, liczymy na kolejne trofea, które będą powiększać naszą już i tak pokaźną gablotę pucharową. A po drugie, wciąż zachęcamy do kontaktu osoby, które chciałyby pomóc i przekazać bezcenne pamiątki – po to, żeby mogły cieszyć oczy szerszej grupy kibiców- mówi szef działu marketingu wizerunkowego Lecha, Wojciech Terpiłowski

 -Będzie też w muzeum miejsce na wystawy czasowe, gdzie będziemy chcieli oddać hołd bohaterom, czy też odnotować rocznicę jakiegoś ważnego wydarzenia, np. meczu – opowiada Maciej Henszel, czyli rzecznik prasowy klubu

Ogólne udostępnienie muzeum nastąpi z początkiem rundy wiosennej Ekstraklasy, czyli na przełomie stycznia i lutego. Do tego czasu klub musi zsynchronizować system biletowy tak, aby pojawiła się tam opcja zakupu wejściówek

Opinia kibica

Muzeum klubowe to coś cennego dla każdego pracownika, a szczególnie kibica klubu. Dlatego dla mnie, jako fana „Kolejorza” jest to znakomita nowina, ponieważ jako jeden z wielu czekałem na to zapowiadane od dawna otwarcie.

Lech Poznań

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki