Obserwuj nas

Rozgrywki

Widzew będzie miał swój ośrodek treningowy | Opinia kibica

Powiedzieć, że relacje Widzewa z miastem Łódź są napięte, to nic nie powiedzieć. Od lat toczą się małe wojenki na tej linii. W klubie wymyślili nowe rozwiązania. Postanowili budować część swojej przyszłości w niedaleko położonej od miasta gminie – Brójce. Tam ma postać ośrodek treningowy. 

Widzew (vs.) Łódź 

W Ekstraklasie można podać parę przykładów klubów, które bez pomocy miasta mogłyby nie przetrwać. Inaczej niż we Wrocławiu czy Zabrzu jest w Łodzi. Wśród kibiców i zmieniającego się zarządu od lat panuje poczucie, że władze miasta szkodzą Widzewowi. Paliwa do kolejnych takich teorii dolał choćby filmik przygotowany przez Miejską Arenę Kultury i Sportu. Na nim znajdował się obecny prezes RTS – Mateusz Dróżdż, który rzekomo miał być w posiadaniu płachty rozwieszonej później na trybunach. Na białym materiale zostały wypisane słowa nieprzychylne ludziom z urzędu miasta. Cała sprawa oczywiście została rozwiązana. Także przy pomocy dziennikarzy C+. Prezes okazał się być niewinny, a smród bezpodstawnego oskarżenia pozostał.  

https://twitter.com/s_lodz/status/1559224619479060480?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1559224619479060480%7Ctwgr%5Eb2adef366f61d36c3c05481991fd39b95b013735%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ffansportu.pl%2F2022%2F08%2F16%2Fvideo-goraco-na-linii-widzew-miasto-lodz-bedzie-walka-w-sadzie%2F

Alternatywa dla Łodzianki  

Do tej pory głównym obiektem treningowym dla Widzewa była “Łodzianka”. Klub od lat narzekał, że musi dzielić się boiskami z przedstawicielami innych sportów. Ośrodek jest miejski, więc każdy miał swoje racje. Wyjście do Bukowca (gmina Brójce) to nie tylko “przeprowadzka na swoje”, ale też umożliwienie walki o licencje. Tam ma zostać wybudowane podgrzewane boisko. Prezes Dróżdż podkreślił, że to jeden z wymogów licencyjnych od tego roku. Łodzianka nie spełnia go, więc klub musi rozmawiać z przedstawicielami PZPN, żeby otrzymać choćby warunkową licencję.  

Plany rozwoju klubu 

Władze Widzewa podkreślają, że nie zamierzają w pełni “wychodzić” z Łodzi. Z tego względu nawet gdy powstanie nowy ośrodek, najmłodsze roczniki będą dalej trenować w mieście. Jeden z najbliższych celów zakłada powstanie 2 sztucznych boisk na “Łodziance”. Budowa samego ośrodka w Bukowcu ma się rozpocząć w 2024 r. Od tego czasu powstanie boisko naturalne dla I drużyny, boisko sztuczne czy “mini” stadion o pojemności do 1000 osób.  

Materiały prasowe Widzewa Łódź

Opinia kibica 

Wydaje się, że ruch Widzewa to jedyne słuszne wyjście. I to zważywszy głównie na napięte relacje z miastem. Przez ograniczenia dotychczasowego ośrodka, klub w tym aspekcie nie miał czego szukać w Łodzi. Naprawdę jest to smutne, biorąc pod uwagę fakt, że stadion Widzewa słynie z czołowej otoczki meczowej w całej Ekstraklasie. RTS to marka, która przyciąga duże zainteresowanie. Można powiedzieć, że jej istnienie jest sprawą wagi miastowej. To z kolei sprawia, że klub musi mieć zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju. I cieszy, że plany są. Dodatkowo na kilka lat. Osobiście liczę, że obecny prezes przerwie serię poprzedników i dostanie swój czas na realizację postanowień.  

Kibic. Piłka Nożna: od A-Klasy do Ekstraklasy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki